Dziś słodko-ziołowa recenzja cukierków od firmy Verbena. Część z nich została już przeze mnie przetestowana, więc je po krótce opiszę.
Będzie to Anyż, Pinia i Rumianek.
Anyż
Moje wrażenia:
Słodko-kwaśny delikatna nutka ziołowa. Ta kwaskowatość fajnie podkreśla ich smak.
Działa wykrztuśnie, reguluje trawienie
Anyż nie występuje w przyrodzie w dzikim stanie. Jest uprawiany jako roślina kulturowa. Zawiera olejki eteryczne, oleje, białka, fitoncydy, a przede wszystkim anetol. Działa wykrztuśnie przy ostrych i chronicznych zapaleniach dróg oddechowych (bronchit, schorzenia tchawicy, zapalenie gardła, zapalenie krtani i kaszel różnego pochodzenia), pobudza pracę żołądka i woreczka żółciowego, działa przeciwskurczowo przy chronicznych nieżytach żołądka i kamieniach żółciowych. Łagodzące działanie anetolu wykorzystuje się przy kolce żołądkowej i jelitowej oraz wzdęciach. Działa również moczopędnie, dlatego jest stosowany w przypadku zapalenia nerek, obecności piasku i kamieni w nerkach, jak również przy zapaleniu pęcherza moczowego. Dzięki działaniu estrogenicznemu dianetolu, który zawierają olejki eteryczne biedrzeńca, anyż wspomaga czynność gruczołów mlecznych, a tym samem zwiększa tworzenie się mleka u matek karmiących. Olejek eteryczny ma działanie antymikrobialne, dlatego jest dobrym środkiem przeciw pasożytom zewnętrznym.
Pinia
Moje wrażenia:
Typowy miętowy cukierek, czyżby? Jednak nie, bo dodatkowo wyczuwalna nuta leśnego smaku, sosnowego. Bardzo ciekawe. Musicie spróbować. Cukierki idealnego, dla każdego lubiące szybkie odświeżenie w ustach.
Ułatwia odkrztuszanie, działa bakeriobójczo
Wyciągi z sosny ułatwiają odkrztuszanie i działają zmiękczająco na śluzówkę. W przypadku ostrego i chronicznego bronchitu, anginy, gruźlicy oraz zapaleń górnych dróg oddechowych działają antyseptycznie. Są stosowane również jako środek moczopędny, rozpuszczający kamienie moczowe, piasek w nerkach i pęcherzu moczowym, rozszerzający naczynia krwionośne i powodujący ukrwienie i rozgrzanie skóry. Wykorzystywany także w leczeniu egzem, liszajów i wysypek. Jako środek o dobrym działaniu przeciwzapalnym jest stosowany również w przypadku reumatyzmu, ischiasu, lumbago, neuralgii (nerwobóle), szkorbutu i dny moczanowej. W medycynie ludowej wyciąg z sosny jest zalecany w leczeniu puchliny wodnej, szkorbutu i astmy.
Rumianek
Moje wrażenia:
Słodki i delikatny smak z nutą ziołową. Wyczuwam oczywiście smak rumianku. Czasem piłam napar z tego ziela, więc wiem jak smakuje.
Działa przeciwzapalnie, rozkurczowo
Działa przeciwzapalnie, rozkurczowo
Rumianek stosuje się przede wszystkim podczas wystąpienia problemów żołądkowych oraz jelitowych. Najczęściej jest stosowany doustnie jako środek przeciwzapalny i przeciwskurczowy układu pokarmowego, ma też działanie przeciwalergiczne
Cała oferta jest dostępna na ich stronie internetowej TUTAJ.
Są również na FB TUTAJ.
No i oczywiście zapraszam Was również do poczty cukierkowej TUTAJ, gdzie można wygrać cukierki dla wybranej przez siebie osoby.
A jakie Wy lubicie cukieraski?
Uwielbiam rumiankową Verbenę :)
OdpowiedzUsuńTak rumiankowe najlepsze :)
OdpowiedzUsuńU mnie też dziś miała pojawić się recenzja Verbeny:) chyba porozumiewamy się telepatycznie:)
OdpowiedzUsuńja również czekam na poczte cukierkową :) ;D
OdpowiedzUsuńJa wygrałam tam raz cukierki dla mojej mamy, ale była ździwiona :)
UsuńTo są najsmaczniejsze lecznicze cukierki, jakie kiedykolwiek jadam. Szczerze mówiąc na bolące gardło wolę pogryźć sobie Verbenę niż Holsa albo inne tabletki.
OdpowiedzUsuńJednak dawno ich nie widziałam w sklepach. Orientujecie się w jakiej dostępnej są cenie?
Na necie widziałam, że sa po 2,50-3,00zł za 60g. Ale nie wiem gdzie można je kupić, ktoś mi kiedyś mówił, że w Tesco były chyba.
OdpowiedzUsuńJa nienawidzę anyżu przez zapach i nawet w cukierkach nie ruszę...
OdpowiedzUsuńWidziałam te cukierki nie raz, ale nigdy nich próbowałam. Ja anyżu nie tykam, odrzuca mnie jego zapach.
OdpowiedzUsuńUwielbiam te cukierki :-) często je kupuje, będąc w aptece :-)
OdpowiedzUsuńZostałaś otagowana przeze mnie :)
OdpowiedzUsuńsłodki post :)
OdpowiedzUsuńCukierki ziołowe są nie tylko smaczne ale i zdrowe :)
OdpowiedzUsuń