czwartek, 26 czerwca 2014

Mundial u córki? A jakże by nie.

Dziś zabawa "Piłka nożna" wycinanki i czytanki. Trafiłam na taką pozycję w Kauflandzie w koszu wyprzedażowym, szkoda było nie skorzystać. Zwłaszcza że teraz Mistrzostwa Świata FIFA 2014, więc temat na topie.
Tytuł: "Piłka nożna.  Wycinanki i Czytanki"
Autor: Małgorzata Potocka, Maria Szarf

Ilustracje: Zbigniew Dobosz
Cena: 12,99zł 0,59zł w Kaufland
Rok wydania: 2012
Stron: 32
Wydawnictwo Papilon


Moja opinia:

Moja córka była podekscytowana już od momentu, w którym powiedziałam, że zrobimy sobie w domu mecz. Choć myślałam, że raczej nie bardzo rozumie o co mi chodzi, okazuje się, że jednak mocno się myliłam.

Wszystkie elementy z książeczki po prostu wyrywamy i składamy. Nie potrzeba do tego nożyczek ani później kleju. Dziecko może pomóc. Bardzo łatwo i szybko poszło.
Specjalne linie ułatwiają wszelkie zagięcia. Jest też mini instrukcja, jak wykonać trybuny. Mi nie sprawiło nic kłopotu.

Po złożeniu zestawu okazało się, że jest wszystko, co potrzebne do rozegrania meczu: boisko, dwie bramki, piłkarze, sędzia i piłka. Dodatkowo dwie trybuny z kibicami w barwach drużyn.
 A więc graliśmy. 
A gdy był gol, to kibice szaleli. Nawet nie przypuszczałam, że moja dziewczynka tak będzie cieszyła się w to bawiąc. Ile było krzyku z jej ust gdy padał GOOOL!!!
W sumie grała na boisku sportowym z tatą w strzelanie goli, więc zasady zna, ale że i na kibicowaniu jest obeznana, to nie wiedziałam.

Szkoda tylko, że wynik ciągle taki sam :)


No i dodatkowo na końcu znalazłam dwa opowiadanie do poczytania. O Witku i jego marzeniu oraz o Madzi. Trochę niewygodnie się je czytało, bo kartki przewraca się do góry tak jak notatniki, zwłaszcza że to nasze czytanie odbywa się za zwyczaj w łóżku, do snu.Ale choć spodziewałam się krótkich i byle jakich opowiadań okazało się, że są dość ciekawie, szczegółowe i opowiadają historie o dzieciach z marzeniami i pasją. Oczywiście główny temat to piłka nożna, więc stanowią dobre podsumowanie całej naszej zabawy.


Myślę, że taka pozycja to dobry pomysł na zróżnicowanie codziennych zabaw. A że akurat mamy Mundial i mecze w tv, to nie muszę wiele tłumaczyć dziecku jak może wyglądać taka zabawa. 
http://miraga80.blogspot.com/search/label/K%C4%85cik%20Czytelniczy%20Dzieckahttp://miraga80.blogspot.com/search/label/K%C4%85cik%20Zabawy%20i%20Edukacji


Polecacie jakieś podobne kreatywne pozycje do zabaw? A może sami wykonujecie takie 3D kartonowe zabawki? (u mnie akurat zawsze brak zdolności do tego)

17 komentarzy:

 1. Mnie się już podoba taka gra, pamiętam jaka byłam zachwycona "piłkarzykami" w dzieciństwie :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Rewelacyjna książeczka, też kupowałam córce z tej firmy, gdy była młodsza :)

  OdpowiedzUsuń
 3. coś dla mojego synka,tylko nie wiem ile wytrzymałoby to :D

  OdpowiedzUsuń
 4. ale ciekawa gra ;)
  ja jako dziewczynka lubiłam piłkę ;D

  OdpowiedzUsuń
 5. Fana książeczka i oczywiście na czasie. Tato ogląda mecz a mama z córką odgrywa własną partię :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Doskonałe.. mieliśmy w dzieciństwie coś podobnego :D

  OdpowiedzUsuń
 7. Bardzo fajne :) Choć ja piłki nożnej nie lubię ;)

  OdpowiedzUsuń
 8. Bardzo fajna zabawa, jest to na pewno jakieś urozmaicenie :)

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za komentarz. Komentarze reklamujące będą usuwane, jak i zawierające wulgaryzmy, czy obrażające.