piątek, 13 lipca 2012

POMÓŻMY POWODZIANOM Z OLSZYNY.

Mieszkam w okolicach Olszyny Lubańskiej, którą ubiegłotygodniowe burze najbardziej dotknęły. W czwartek 5 lipca woda wdarła się do domów, zalewała ulice i drogi dojazdowe, zniszczyła kilka mostów..Kilka dni temu przejeżdżaliśmy przez tą miejscowość i widok naprawdę był przerażający. Rzeka płynie z prawej strony drogi, a na domach z lewej strony jezdni widać ślady dokąd sięgała woda. Na niektórych domach do wysokości okien i drzwi. Zalane były pod sufit, więc ludzie stracili wszystko, co było na parterze domów. W jednym miejscu droga tak podmyta, że pozostała tylko jedna strona jezdni. Woda płynęła przez centrum miasta. A teraz widać tylko ludzi sprzątających i góry mebli oraz sprzętów zalanych przez wodę (wersalki, fotele, sprzęt AGD, itd.), które czekają na sprzątnięcie.

Dlatego dołączam się do APELU Urzędu Miejskiego w Olszynie, zamieszczonego też TUTAJ:"Zwracamy się z apelem do wszystkich ludzi dobrej woli o pomoc dla powodzian. Nawałnica spustoszyła Olszynę. Zniszczone zostały mosty drogi oraz zalane domostwa. Brakuje środków czystości, wody pitnej jak i również żywności.

W ostatnim tygodniu wielu mieszkańców powiatu lubańskiego dotknęła powódź. Jej dramatyczne i katastrofalne skutki to podtopione lub niejednokrotnie całkowicie zalane gospodarstwa, domy, budynki użyteczności publicznej oraz wiele rodzin pozbawionych dorobku całego swojego życia, w tym dachu nad głową. Aby pomóc, wystarczy wpłacić dowolną kwotę na konto Urzędu Miejskiego w Olszynie, na które można wpłacać pieniądze dla osób dotkniętych kataklizmem.
Urząd Miejski w Olszynie
ul. Wolności 6
59-830 Olszyna
Łużycki Bank Spółdzielczy

Numer konta: 78 8392 0004 1300 0374 2000 0010
w tytule przelewu wpisując „Pomoc dla powodzian”.

Wszystkie zebrane środki trafią bezpośrednio do najbardziej poszkodowanych osób z terenu Gminy Olszyna."

Więcej informacji i zdjęć TUTAJ.


1 komentarz:

  1. Też mieszkam niedaleko Olszyny. Ostatnio jechałam do Jeleniej Góry i widziałam jak w okolicach Lubania wysoko stała woda. Współczuję tym ludziom.

    OdpowiedzUsuń

Dziękuję za komentarz. Komentarze reklamujące będą usuwane, jak i zawierające wulgaryzmy, czy obrażające.