piątek, 29 marca 2013

Polska Róża - przesyłka.

Jeszcze przed Świętami zdążyła dotrzeć do mnie przesyłka od firmy Polska Róża ZPOiW inż. Ernest Michalski. Zrobiłam sobie teraz małą przerwę między sprzątaniem a gotowaniem, więc się nią Wam pochwalę.
 
 


Na ich stronie internetowej czytamy:

Założycielem i właścicielem firmy Polska Róża jest inż. Ernest Michalski. Idea Polskiej Róży, która od początku łączyła w sobie współdziałanie plantacji róż owocowych, zakładu przetwórczego oraz prac naukowych popularyzatorskich Fundacji (Instytutu Polska Róża) powstała pod koniec lat siedemdziesiątych, na bazie osobistych doświadczeń założyciela oraz zapomnianych w tamtym czasie, osiągnięć polskich naukowców.

Rodzinne lwowskie tradycje znakomitych przetworów z róż wróciły do mnie po wielu latach, już na mazowieckiej ziemi. We wspomnieniach znalazłem inspirację…. W roku 1977 zakupiłem kawałek ziemi i próbowałem ustalić, jaki rodzaj róż uprawiany był w moich rodzinnych stronach. Moje poszukiwania naprowadziły mnie na zupełnie nieoczekiwany trop. Okazało się, że owoce róż, którymi karmiony byłem jako dziecko, podczas choroby i przy specjalnych okazjach, są niespotykanym źródłem zdrowia. Rozpocząłem od uprawy róż na małej plantacji i przygotowywałem różane przetwory dla siebie, rodziny i przyjaciół. Tak rozpoczęła się moja różana przygoda, która miała okazać się pasją mojego życia.

Szybko przekonałem się, że dzięki regularnemu stosowaniu przetworów z owoców róż stan mojego zdrowia poprawił się. Doświadczenie wspierałem lekturą opracowań polskich i amerykańskich naukowców. Z czasem udało mi się uruchomić zakład przetwórczy, w którym po dziś dzień produkujemy dla Państwa najwyższej jakości przetwory owocowe o walorach odżywczych i smakowych.

Ernest Michalski
 

Ja będę mieć przyjemność spróbować:

- Płatki róży w cukrze
- Czarne Jagody pasteryzowane
- Konfitura z owoców róży
 
 
Więcej informacji o firmie i całym asortymencie znajdziecie TUTAJ.
 

Są też na FB TUTAJ.
 
 
Już myślę do czego wykorzystam te przetwory. A może macie jakieś propozycje?

13 komentarzy:

 1. uwielbiam konfitury!
  zycze wesolych swiat wielkanocnych
  smacznych!
  i slonecznych
  x
  x
  x

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję. Śnieg dziś padał znowu, więc Święta raczej białe :)

   Usuń
 2. też dziś miałam dostac ale się nie doczekałam...

  OdpowiedzUsuń
 3. Płatki róży w cukrze...moja ciocia coś takiego robiła i było pycha :) Ciekawe jak smakują te płatki od Polskiej Róży.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Chyba upiekę niedługo jakieś bułeczki z takim nadzieniem :)

   Usuń
 4. O rany ale super przesyłka...:)

  OdpowiedzUsuń
 5. Ciekawa jestem co z nich dobrego wyczarujesz :)
  Naleśniki mi się marzą :)
  Gratki

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za komentarz. Komentarze reklamujące będą usuwane, jak i zawierające wulgaryzmy, czy obrażające.