poniedziałek, 30 września 2019

Rok Dobrych Myśli - plany z kalendarzem na 2020 rok

Kilka dni temu zaczęła się jesień. Przed nami jeszcze kilka miesięcy bieżącego roku, ale potem powitamy już nowy 2020 rok. Plany możemy zacząć robić już teraz. Nie muszą to być konkretne zadania, ale warto pomyśleć, aby kolejny rok był po prostu dobry. Może na początek wystarczy odpowiedni kalendarz.

Tytuł: Rok dobrych myśli. Kalendarz 2020
Autor: Beata Pawlikowska
Stron: 400
Wydawnictwo Edipresse Książki


Moja recenzja:

Już na pierwszy rzut oka ten kalendarz książkowy urzekł mnie swoim przyjaznym wyglądem. Gruba książeczka, ale mniejsza niż standardowe A5 (wymiary: około 13 cm, 19 cm). Do tego zaokrąglone rogi, które sprawdzą się, gdy będziemy go nosić w jakiejś swojej torbie.Każdy dzień to osobna strona z datą, imieninami, miejscem na plany lub zapiski z danego dnia oraz co najważniejsze z dobrą myślą. To 365 dni, które mogą zainspirować nas do czegoś ważnego, miłego i DOBREGO dla nas. 

Miejsca mamy tam dość na wpisanie wszystkich naszych zamierzeń dnia. Ten książkowy kalendarz może też posłużyć nam jako dziennik, pamiętnik, wszystko zależy od naszych potrzeb. Bo to nie tylko zwykły terminarz z miejscem na zapisywanie dat wizyt u lekarza, zebrań w szkole, ale także sposób na poznanie samego siebie.

Nie musimy traktować doby jako zwykłej jednostki czasu, która mija bezpowrotnie. Każda myśl dnia może nas postawić do pionu, zmotywować do działania lub po prostu podziałać na nas jak przyjacielska rada. 

Z dnia na dzień z każdą kolejną dobrą myślą możemy nauczyć się doceniać nasze życie i piękno otaczającego nas świata. Docenienie tego, co mamy jest bardzo ważne, ale często trudne do dostrzeżenia. Sentencje Beaty Pawlikowskiej pomogą otworzyć nam oczy, a nawet niewzruszone dusze.

Autorka idzie z duchem czasu, a raczej nie boi się nowych rozwiązań technologicznych. Dlatego w niektórych miejscach możemy zeskanować kod QR i obejrzeć materiał multimedialny na YouTube.

Na końcu znajdziemy też 10 dodatkowych czystych kartek na nasze dodatkowe zapiski (kontakty, sprawy do załatwienia itp.). Miejsca na wszystko mamy dość.

To bardzo pozytywny kalendarz, który będzie napawał jego właściciela optymizmem przez cały rok. Polecam go każdej z Was, ale także świetnie może się sprawdzić jako prezent dla bliskiej Wam osoby.

6 komentarzy:

  1. Nie lubię tej podróżniczki, więc nie sięgnę po ten kalendarz.

    OdpowiedzUsuń
  2. nie przepadam za beatą zawsze coś palnie nie tak;P

    OdpowiedzUsuń
  3. Prezentuje się ładnie, choć ja zrezygnowałam jakiś czas temu z tradycyjnego kalendarza na rzecz plannera, który mogę dopasować pod siebie.

    OdpowiedzUsuń

Dziękuję za komentarz. Komentarze reklamujące będą usuwane, jak i zawierające wulgaryzmy, czy obrażające.