środa, 4 września 2019

Komiksy dla małych i większych, kolejne części Smerfów i Sisters

Komiksy to nie tylko dynamiczne przygody, ale często śmieszne sytuacje, które autor umie idealnie przedstawić na rysunkach. Historiami rysunkowymi o takich cechach są serie Wydawnictwa Egmont: Smerfy i Sisters.
Tytuł: Czarne Smerfy. Tom 1
Seria: SmerfyScenarzysta: Peyo
Ilustrator: Peyo
Rok wydania: 2019
Stron: 64

Tytuł: Sisters. Ona ma to we krwi. Tom 11

Seria: Sisters
Scenariusz: Christophe Cazenove, William Maury
Rysunki: William Maury

Rok wydania: 2018
Stron: 48
Moja recenzja:

Smerfy to trzy opowiadania. 

Pierwsze z nich zatytułowane "Czarne Smerfy" to dość traumatyczna historia, która rozpoczyna się całkiem niepozornie. Jednego ze Smerfów gryzie owad. To wywołuje u niego bardzo dziwną reakcję. Smerf z niebieskiego zamienia się w czarnego. To jednak nie wszystko. Udaje się do wioski i gryzie kolejnego. W ten sposób coraz więcej smerfów zaraża się tą dziwną chorobą. Papa Smerf próbuje jakoś temu przeciwdziałać, ale nie wiadomo, czy zdąży, bo "zaraza" czarnych Smerfów się rozprzestrzenia.

To historia trzymająca w napięciu do ostatniej grafiki. Akcja jest naprawdę dynamiczna. Czyta się szybko i z wielkim zaciekawieniem.

Kolejne przygody wcale nie są mniej ciekawe. "Latający Smerf" opowiada o próbach jednego ze Smerfów podbicia przestworzy. Chce zacząć latać. Jego próby są śmieszne, ale też i niebezpieczne. Co wyniknie ze zbierania piór czy z budowania rakiety?

Natomiast "Łowca Smerfów" to oczywiście spotkanie z Gargamelem i Klakierem. Będzie bardzo groźnie. Czy i tym razem niebieskie stworki wyjdą z opresji?

To komiks dla wszystkich sympatyków Smerfów."Sisters. Ona ma to we krwi. Tom 11" to dalsze losy dwóch sióstr: Wendy i Marine.


Jeśli myślicie, że z biegiem czasu ich kłótnie przestały być takie efektowne, to się mylicie. Wszystko zaczyna się od drzewa, które ich rodzice posadzili w dniu narodzin Wendy, czyli starszej z sióstr. Marine też chciałaby mieć swoje drzewo.

Z tymi siostrami jak zwykle nie będzie można się nudzić. To seria komiksowa idealna dla dziewczynek, najlepiej dla takich, które mają starsze bądź młodsze siostry. Możliwe, że podobne historie spotykają je na co dzień. Czas wreszcie zacząć się z nich śmiać.


Kto również czyta z nami te komiksy?

3 komentarze:

Dziękuję za komentarz. Komentarze reklamujące będą usuwane, jak i zawierające wulgaryzmy, czy obrażające.