sobota, 21 września 2019

Myszka szuka domu... - książeczki dla najmłodszych

Mam wrażenie, że książki dla dzieci są coraz piękniejsze i coraz ciekawsze. Oczywiście w świecie wydawniczym zawsze można było znaleźć perełki, ale teraz mamy coraz większy ich wybór. Akademia Mądrego Dziecka Wydawnictwo Egmont wydało kolejne książeczki, które mogą zachwycić maluszki oraz ich rodziców.


Tytuł: Myszka szuka domu
/Owady i kwiaty
Autor: Zbigniew Dmitroca
Seria: A to ciekawe. Akademia Mądrego Dziecka
Data premiery: 14.08.2019
Stron: 22


Moja recenzja:

To już kolejne książeczki z tej serii. Wcześniejsze "Co by tu zjeść?" i "Słodki domek" mogliście zobaczyć TUTAJ.

Są to książki z grubymi kartonowymi kartkami, które dziecko może także samo oglądać. Mają zaokrąglone rogi, które są w pełni dla niego bezpieczne. Otwory na stronie to nie tylko przyjemność w dotykaniu innej struktury, ale też możliwość złapania przez dziecko książeczki w wygodny sposób.

"Myszka szuka domu" to bajeczka o małej myszce, która się zgubiła i próbuje odnaleźć swój dom. Na swojej drodze spotyka różne zwierzęta wraz z ich domami (nory, dziuple itp.). Ta krótka historia pozwala poznać tak wiele różnych żyjątek i sposobów ich bytowania. 


Na końcu mamy też piękny morał, że najbezpieczniej jest w swoim domu przy mamie.

Druga pozycja to "Owady i kwiaty". Dziecko wraz z rodzicem wędruje po łące, poznając najróżniejsze owady (trzmiel, motyl, mrówka) oraz kwiaty (piwonia, kaczeńce, stokrotka). Każdy z kwiatów ma sześcienny środek, który można dotykać z przyjemnością. Takie sensoryczne doznania podczas oglądania i czytania to dodatkowe wrażenia dla maluszka.


Cała treść to wierszyk o krótkich wersach oraz z przyjemnymi dla ucha rymami. 

Takie czytanie to okazja do wspólnego spędzania czasu z dzieckiem i poznawania świata.

Komu również podobają się tego typu książki? 

2 komentarze:

Dziękuję za komentarz. Komentarze reklamujące będą usuwane, jak i zawierające wulgaryzmy, czy obrażające.