niedziela, 8 września 2019

Nauka przez zabawę: cyfry, kształty i przeciwieństwa

Ostatnio pisałam Wam o książeczkach dla dzieci czytających. Rozpoczął się nowy rok szkolny, więc trzeba się wziąć do nauki. Jednak dla mniejszych dzieci również mam propozycje. Nauka cyfr, przeciwieństw i kształtów z ich ulubionymi postaciami, a wszystko to z książeczkami z serii "Nauka i zabawa" Wydawnictwa Egmont.Tytuł: Kot-o-ciaki. Cyfry. Nauka i zabawa. Kotociaki

Kot-o-ciaki. Kształty. Nauka i zabawa. Kotociaki
Bing. Przeciwieństwa. Nauka i zabawa

Data premiery: 14.08.2019


Moja recenzja:


Takie książeczki to dobry pomysł na naukę przez zabawę. Oczywiście należy towarzyszyć dziecku przy przeglądaniu tych pozycji, razem oglądać, opowiadać i pokazywać. 

Każda z książeczek ma grube kartonowe kartki, które dziecko może wygodnie samodzielnie przewracać. Wszystkie rogi są zaokrąglone, co jest bezpieczne dla każdego malucha.

Dziecko spędzając razem z rodzicem czas ma okazję poznać kształt cyfr oraz zacząć naukę liczenia. 


Kolejna książeczka to również bohaterowie znani z bajki "Kotociaki". To właśnie sympatyczne kotki zapoznają malucha z różnymi kształtami. Najpierw pojawią się te podstawowe jak: koło, kwadrat, trójkąt, prostokąt.

Jednak dla dzieci łaknących więcej wiedzy pojawia się także romb, trapez, owal.

Najpierw obejrzyjcie razem książkę, a potem poszukajcie w domu innych przedmiotów o podanym kształcie. Takie wspólne przeglądanie może zakończyć się świetną zabawą.


Bardzo ważna jest nauka przeciwieństw. Nie są to wcale łatwe pojęcia. Ta książeczka to postacie z bajki o króliczku o imieniu Bing. To właśnie zwierzątka-przedszkolaki pokażą różnicę miedzy ciepły - zimny czy mały - duży.

Oprócz uczenia samych pojęć możemy od razu opowiadać ciekawe bajeczki swoim dzieciom z wykorzystaniem poznanych właśnie antonimów.

Książeczki są bardzo sympatyczne, a przy okazji edukacyjne. 

Kto ma w domu malucha, który byłby zadowolony z takich pozycji?

3 komentarze:

  1. Lubię takie książeczki, które uczą i bawią jednocześnie :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Ale super książki. Chyba nie ma nic lepszego niż nauka połączona z zabawą :)

    OdpowiedzUsuń

Dziękuję za komentarz. Komentarze reklamujące będą usuwane, jak i zawierające wulgaryzmy, czy obrażające.