czwartek, 19 września 2019

Baby Cleaner - bezpieczny środek do czyszczenia

Gdy w domu pojawia się dziecko, przybywa w domu sporo rzeczy, które ogólnie nazywamy wyprawką. Wiele z nich powinno się często czyścić (zabawki, przewijaki, foteliki). Należy regularnie usuwać z nich brud oraz je dezynfekować. Do usuwania bakterii i wirusów najlepsze są specjalne preparaty. Ja dla Was miałam okazję przetestować specjalny środek ISOKOR Baby Cleaner.

"ISOKOR Baby Cleaner to bezpieczny, ekologiczny płyn do mycia zabawek oraz mebli dziecięcych. Posiada unijny atest PZH i Certyfikat antybakteryjności. Doskonale usuwa zabrudzenia i dezynfekuje wszystkie powierzchnie, z którymi na co dzień mają styczność nasze dzieci. Największym atutem tego produktu jest jego uniwersalność i szybkość działania, np. zabawki możemy podać dziecku bezpośrednio po zakończeniu czyszczenia. 

Nie zawiera: szkodliwych substancji chemicznych, sztucznych barwników, substancji pochodzenia zwierzęcego, związków metali.

Zastosowanie:
- meble dziecięce
- foteliki do karmienia
- przewijaki
- pojemniki na zabawki, zabawki 
- nocniki, nakładki na deskę sedesową 
- dywany
- foteliki samochodowe
- wózki, chodziki.
Pojemność: 500 ml
Dystrybutor: Isokor Sp. z o.o.
Do kupienia na stronie issodry.com


Moja opinia:

Oczywiście tego typu produkt nie jest dla mnie obecnie niezbędny, ale gdy w domu pojawiło się dziecko, to czyszczenia i sprzątania było bardzo dużo. Nie mogły to być też przypadkowe środki, ale tylko bezpieczne dla maluszka.

Zabawki, które dziecko wkłada do buzi lub dotyka rączkami, które potem trafiają również do buzi dziecka, powinny być regularnie czyszczone. Gdy nie mamy odpowiedniego środka, to ratujemy się wyparzaniem. Jednak jest to czynność wymagająca zachodu, a poza tym wiele z tych przedmiotów nie nadaje się do kąpieli w 100 stopniach Celsjusza. Dlatego preparat typu Baby Cleaner staje się wtedy bardzo przydatny.


Jest bardzo łatwy i wygodny w użyciu. Wszystko dzięki specjalnemu spryskiwaczowi. Działa on bez zarzutu. Nie zacina się i płyn rozpryskuje równomiernie. Można go użyć bezpośrednio na przedmiot czyszczony lub na szmatkę/ręcznik papierowy, którym będziemy przecierać daną rzecz.

Drugą i najważniejszą zaletą tego środka jest jego działanie antybakteryjne. Nie tylko wyczyścimy daną powierzchnię z zabrudzeń, ale usuniemy większość bakterii i wirusów. Na szybko udaje się usunąć różne patogeny, gdy zabawką naszego malucha bawiło się jakieś inne dziecko, np. właśnie będące chore.

To dość wydajny preparat, który możemy użyć także czyszcząc fotelik w samochodzie. Wystarczy spryskać cały materiał. Na powierzchni pojawi się biała piana. Za pomocą gąbki wówczas wyczyścimy całą powierzchnię. Na koniec można użyć odkurzacza.

Bezpieczeństwo produktu zapewnia jego 100% skład organiczny oraz certyfikat PZH.

Na pewno z tym środkiem czyszczenie akcesoriów dziecięcych będzie szybsze i łatwiejsze.

Znacie produkty Isokor. Stosujecie w swoim domu?

4 komentarze:

Dziękuję za komentarz. Komentarze reklamujące będą usuwane, jak i zawierające wulgaryzmy, czy obrażające.