czwartek, 30 marca 2017

Hania Humorek i przyjaciele - tom 2 i 3

Tym razem historie o Hani Humorek wspomagają nas w nauce czytania. To właśnie dwie kolejne książki o jej przygodach i o jej przyjaciołach trafiły w ręce mojej córki do samodzielnego czytania.

Tytuł: Rysiek Zyga. Zdumiewający Pan Magik /Mania Pisania słynna reporterka
Autor: Megan McDonald
Ilustracje: Erwin Madrid
Seria: Hania Humorek i przyjaciele
Rok wydania: 2017
Stron: 64
Wydawnictwo Egmont
Abrakadabra! Oto Zdumiewający Pan Magik! (znany również jako Rysiek Zyga). Kiedy Rysiek ćwiczy sztuczki na swój pokaz magii, Hania proponuje, że zostanie jego asystentką. Rysiek się zgadza, ale okazuje się, że Hania – czyli Niesamowita Samanta – nie jest ani trochę niesamowita. Kiedy Hania oblewa keczupem czarodziejskiego królika, Rysiek ma jej serdecznie dosyć! Czy magia Ryśka okaże się na tyle silna, by ocalić ich przyjaźń?
Mania Pisania jest na tropie niezwykłej historii! W miasteczku nad jeziorem Żabie Udko niewiele się dzieje. Czym więc ma się zająć początkująca reporterka? Po pierwsze, może poprosić o radę swoją mamę, która wie to i owo o przygodach i dziennikarstwie. A po drugie, może skorzystać z pomocy Hani Humorek. Kiedy Hania zaczyna węszyć, wszystko może się wydarzyć. Dziewczynki mogą spotkać nawet Tabu, słynnego węża morskiego!

Moja recenzja:

Obie historie są ciekawe i oczywiście śmieszne. Mi i córce bardziej podobało się opowiadanie o Magiku. 

W Magika zamienił się kolega Hani Rysiek, ona natomiast stała się jego asystentką. Sztuczki są bardzo pomysłowe i zawsze czekał nas zaskakujący finał, oj nie tego spodziewał się słynny Czarodziej. Dodatkowo pojawiał się też młodszy brat Hani Smrodek, którego reakcje na Abrakadabra były równie nieprzewidywalne.

Druga historia opowiada o Mani Pisani, która chciała zostać słynną reporterką. W śledztwie dziennikarskim pomaga jej Hania Humorek. Wspólnie starają się wytropić potwora Tabu.

Chęć odkrycia sensacji jest w nich tak wielka, że muszą ją dopaść. Dziewczyny przeżywają wielkie napięcie, oczekiwanie i chwile grozy. Ich trud jednak musi zostać w końcu nagrodzony 😄.


Każda książka to trzy niezbyt długie rozdziały. Oczywiście czytanie ich jest u nas etapowe. Córka czyta tyle, na ile ma ochotę. Nie zawsze jest to cały rozdział. Starałam się też nieco podpytywać ją o treści, które przeczytała, bo to jedyny sposób na czytanie ze zrozumieniem. Większy druk jest oczywiście doskonały dla początkujących czytelników, a do tego proste zdania, często pojedyncze pozwalają szybciej zrozumieć sens historyjek. 

Doskonałym uzupełnieniem książek są liczne i duże ilustracje. Dodają opowiadaniom kolorytu, ożywiają opisane obrazy oraz nadają dynamicznego charakteru.

Kto zna przygody Hani Humorek?

4 komentarze:

 1. Fajne książeczki dla dzieci myślę że jak sama będę mamą to po takie będę sięgać :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Moja chociaż jeszcze nie umie czytać uwielbia przeglądać książeczki i po swojemu interpretować, te dwie zdecydowainie by się jej spodobały ! :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jest tu dużo ładnych ilustracji, więc na pewno.

   Usuń

Dziękuję za komentarz. Komentarze reklamujące będą usuwane, jak i zawierające wulgaryzmy, czy obrażające.