środa, 29 marca 2017

Dżungla Zabawa w chowanego - jednoosobowa gra logiczna

Jak już przekonałam córkę do gier, to przyszedł też czas na grę jednoosobową. Jest to gra logiczna Dżungla Zabawa w chowanego z serii Smart Granna.Projektant: Raf Peeters
Wydawca: GRANNA
Wiek: 7+
Ilość graczy: 1 osobaZawartość pudełka:

 • dwustronna plansza
 • 4 dwustronne elementy tropikalnego lasu
 • 2 książeczki z zadaniami i ich rozwiązania.Moja opinia:


Na grę składają się dwie plastikowe plansze. Zielona to dzień, granatowa to noc. A do tego mamy cztery specjalne klocki, które imitują dżunglę. Zasady są bardzo proste.

W skrócie: na planszy mają pozostać jedynie zwierzęta, które podane są w określonym zadaniu z książeczki. 
dzień - poziom Master

noc - poziom Expert

Oczywiście początki grania nie były od razu takie łatwe. Moja córka nieco się denerwowała przy pierwszych wzorach, ale za to jaka była za chwilę satysfakcja, gdy udało się jej ułożyć zadany wzór.

Co ważne, nie miała problemu, aby zrozumieć zasady gry. Również plansza noc była dla niej zrozumiała. Oczywiście jeszcze wiele zadań przed nią, ale każdy kolejny ułożony wzór faktycznie motywuje do układania następnego. Więc na pewno będzie układać coraz trudniejsze. Nieobojętne dla niej jest też to, że są tam zwierzątka.

To co by przydało się w tej grze, to na pewno folie ochronne na planszach. Niestety przy częstym przekładaniu klocków pola rysują się. Ale to jedyny mankament, na który uwagi moje dziecko na przykład nie zwraca 😃.

Wielką zaletą tej gry jest natomiast to, że faktycznie przeznaczona jest nie tylko dla dzieci, ale także dla dorosłych. W sumie wszystkich zadań jest 80. Każda z książeczek podzielona jest na cztery poziomy trudności: Starter, Junior, Expert, Master. Jeśli chodzi o pierwszą grę, to każdemu polecam na początek zadania z kategorii Starter, aby łatwo i szybko zrozumieć o co chodzi. Zabrałam ją także odwiedzając swoich bliskich, ot takie zwykłe odwiedziny. Spodobała się zarówno moim rodzicom, jak i piętnastoletniemu siostrzeńcowi, w każdym razie każdy z nich podjął się układania różnych zadań, a ich rozwiązanie wzbudzało w nich satysfakcję. Osobiście także w wolnej chwili bawię się w chowanie zwierząt. Zawsze lubiłam gry logiczne, bo właśnie gry takie jak ta, wymagające pogłówkowania, są dla mnie interesujące.

Jest to gra ćwicząca: planowanie, wyobraźnię przestrzenną, koncentrację, percepcję wzrokową oraz pozwalająca się zmierzyć z rozwiązywaniem problemów. A poza tym stanowi świetną rozrywkę dla małego i dużego.

Co myślicie o takich jednoosobowych grach? Wciągają?

10 komentarzy:

 1. Bardzo ciekawa propozycja dla dzieci :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dla dorosłych też, każdy od czasu do czasu powinien sobie zrobić taki trening dla mózgu ;)

   Usuń
 2. Mój syn ma 8 lat i zastanawiam się, czy ten mały złośnik dałby radę z grą, która wymaga wbrew pozorom bardzo dużego skupienia. Chyba podejmę ryzyko :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Moja ma 7 lat, też za długo nie wysiedzi w jednym miejscu. Ale z drugiej strony właśnie takie zadania wymagające koncentracji są im potrzebne, aby ją jednak wydłużać.

   Usuń
 3. W dzisiejszych czasach pełnych komputerów to prawdziwy cud namówić dziecko na taką grę

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Moja córka nie gra na komputerze w domu, więc takiego problemu nie miałyśmy na razie ;)

   Usuń
 4. według mnie jest to trudna gra, nie dziwię się , że Twoja córka się denerwowała

  OdpowiedzUsuń
 5. Moje dziecko niestety za grami nie przepada...zachęcam, lecz z różnym skutkiem.

  OdpowiedzUsuń
 6. Pierwszy raz widzę ale wydaje się fajna :-)

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za komentarz. Komentarze reklamujące będą usuwane, jak i zawierające wulgaryzmy, czy obrażające.