środa, 14 grudnia 2016

Klocki edukacyjne do nauki czytania

Klocki dla dzieci mają wiele odsłon. Na blogu zresztą pokazywałam już Wam niejedne. Dziś jednak o takich, które dodatkowo wspomagają nasze czytanie, czyli: Klocki Edukacyjne do nauki czytania. Muszę też od razu przyznać, że jak je zobaczyłam, to od razu mi się spodobały, prawie że miłość od pierwszego wejrzenia 😂. 
Cena: 25,60zł
Sztuk: 20
Producent: Drukarnia DTP
(w ofercie m.in.: dyplomy, birety, kuferki, maskotki, plakietki, naklejki i stemple motywujące)

Moja opinia:

Produkt znajduje się w prostym tekturowym pudełeczku. 

W środku natomiast są klocki, które na rogach są lekko zaokrąglone. Są one drewniane, starannie wykonane. Do ich wyprodukowania zostało użyte drewno z buka, więc będą też bardzo wytrzymałe i odporne na ścieranie się. Każda sylaba jest napisana czytelnie i wyraźnie. 

Znajdziemy tu sylaby otwarte połączone z wszystkimi samogłoskami poza nosowymi (na każdym boku klocka inna sylaba). Nie ma też dwuznaków, więc nie nauczymy się jeszcze ortografii, ale jest natomiast jeden klocek z samymi samogłoskami (a, e, o, i, u, y). 

Jednym ze sposobów ich wykorzystania jest układanie wyrazów dwusylabowych. Można zacząć od jednego wyrazu lub dwóch. Poniżej przykład.


Córka lubi też chętnie układać dowolne słowa ze wszystkich sylab, tak na zmianę ze mną. Uważa to za taką słowną grę.Inny sposób wykorzystania tych klocków, to różnicowanie tzw. trudnych liter: p, d, b, g, które mogą się dzieciom początkowo mylić. My się bawimy na dwa sposoby: szukamy wyrazów na daną sylabę lub ja mówię głośno jakiś wyraz (zadania słuchowe), a córka wskazuje sylabę, na którą się zaczyna. Tu przykład w połączeniu z samogłoską "a", ale w taki sposób można ćwiczyć także z kolejnymi.

Można też rzucać klockiem jak kostką i zwyczajnie wymyślać wyrazy na daną sylabę.

Są też dostępne klocki w wersji z DUŻYMI LITERAMI, czyli odpowiednie do nauki czytania metodą symultaniczno-sekwencyjną. Natomiast mi się trochę marzą teraz takie klocki, ale z literami pisanymi, bo chciałabym, abyśmy powoli zaczęły pisać sylabami.

Jak Wam się podobają?

12 komentarzy:

 1. Fantastyczne. Musze zamówi je chrześniakowi 😊

  OdpowiedzUsuń
 2. Świetna zabawa i nauka. Bardzo mi się podobają :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Zabawa i nauka w jednym :D Rewelacja :D

  OdpowiedzUsuń
 4. A mój Darek nie ma pomysłu na prezent dla siostrzeńca :) super sprawa :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Lubię takie klocki :) i z chęcią bawiłam się razem z Juniorem w tego typu zabawy :)

  OdpowiedzUsuń
 6. A dla mnie to nowość :D

  codziennyuzytek.pl

  OdpowiedzUsuń
 7. Super dla tych, którzy uczą się czytać. A dla tych, którzy już potrafią, świetna zabawa dla wyobraźni.

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za komentarz. Komentarze reklamujące będą usuwane, jak i zawierające wulgaryzmy, czy obrażające.