poniedziałek, 4 kwietnia 2016

Jesteśmy piękne

Jesteśmy piękne, hasło brzmi tak dumnie, nawet naturalnie, bo przecież nieraz słyszymy, że nie ma kobiet brzydkich. A jednak tylko 2 na 10 Polek czują się piękne*.

A przecież piękno to nie tylko uroda, to nasza osobowość, to co mamy w środku, to jacy jesteśmy dla innych i dla siebie, to mnóstwo różnych rzeczy. Każda nasza zdolność zasługuje na miano piękna. Ale niestety większość z nas przez ten termin rozumie urodę i co gorsza często taką wyimaginowaną i wykreowaną przez media, głównie przez kolorowe czasopisma, pokazy mody.

Co możemy zrobić, by poczuć, że jesteśmy piękne?
Bardzo ważne jest wsparcie bliskich osób. Każda z nas ufa w tej kwestii swoim najbliższym: mamie, siostrze, przyjaciółce. Ich zdanie jest dla nas bardzo ważne i to właśnie dzięki nim możemy poczuć się pewniej, bardziej wyjątkowo i docenić swoją prawdziwą wartość. Nie zapominajmy o tym, że my także może wspierać znajome kobiety w tym przekonaniu. Wspierajmy się nawzajem.

Sama jestem mamą obecnie kilkuletniej dziewczynki, ale i ona stanie się kiedyś kobietą. Dlatego już teraz wiem, że będę chciała, by doceniała siebie całościowo, a nie tylko przez pryzmat urody. Warto od najmłodszych lat pokazywać dziecku co jest ważne i jakie postawy możemy uznać za piękne. Ja na pewno będę próbowała to robić z całych swych sił.

Oczywiście, to że piękno jest widziane nie tylko oczami, ale i sercem nie oznacza, że mamy o siebie nie dbać. Nic z tych rzeczy. Warto choćby podczas codziennej higieny sięgnąć po kosmetyki, które oprócz właściwości stricte myjących posiadają także inne: nawilżają, odżywiają, regenerują. Taka jest właśnie linia kosmetyków Dove. 
Poza tym marka od dawna pokazuje, że jest dedykowana prawdziwym kobietom (rzeczywistym), które mogą czuć się w każdej chwili swobodnie i tryskać radością każdego dnia. Kampania "Jesteśmy piękne", jak i wcześniejsza "NaroDove Piękno" to akcje, do którym może dołączyć każda z nas.


To jak? Dołączacie się do szerzenia piękna? Kogo bliskiego obdarujecie takim wsparciem już dziś?

*badanie przeprowadzone 23-24.02.2016 na zlecenie Unilever Polska, pełny raport dostępny na stronie akcji Jesteśmy piękne.

6 komentarzy:

 1. Też uważam ,że za mało Polek wierzy w to że są śliczne ! Mam tyle pięknych koleżanek i znajomych i ni dudu nie umiem ich przekonać ,że są ładne :D . A przecież wystarczy prosta zasada PGNU-
  Pierś do przodu
  Głowa do góry
  Nie garb się
  Uśmiechnij się " jak mawiała moja ciotka ;)
  Zapraszam do mnie :http://dziewczynypripi.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 2. piękno jest w każdej z nas, w każdym z nas :) trzeba tylko to dostrzec

  OdpowiedzUsuń
 3. Oczywiście, że jesteśmy piękne ! :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Super kampania :) Nie mamy zbyt dużo kosmetyków Dove i pora to zmienić :)

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za komentarz. Komentarze reklamujące będą usuwane, jak i zawierające wulgaryzmy, czy obrażające.