sobota, 9 kwietnia 2016

Żyj zdrowo, bądź aktywny, ale odpowiedzialnie

Wiosna to okres, w którym często budzimy się jakby z zimowego snu i próbujemy odmienić też nasze codzienne życie. Część z nas czuje, że już czas zadbać o siebie, przejść na dietę, włączyć do życia aktywności fizyczne. Ale czy nasz organizm jest gotowy na tak gwałtowne zmiany? Czy wiemy czego mu potrzeba?

Zmiana diety na zdrowszą? Tak, zawsze warto poczynić w tym kierunki kroki. A jeśli chcemy schudnąć, ale ciągle nam nie wychodzi? Żadna dieta nam nie służy? Wtedy warto nie tylko udać się do dietetyka, ale też zrobić badania, które ocenią stan naszego organizmu. A te bardziej szczegółowe mogą też wskazać przyczyny, dlaczego dana dieta nie przynosi spodziewanych rezultatów i jak ją zmienić, by je w końcu przyniosła.

Poza tym coraz więcej osób decyduje się na intensywny wysiłek fizyczny, modne stają się półmaratony, maratony, a nawet triathlony, czy regularne zajęcia w siłowni lub w klubach fitness. Czasem warto sprawdzić, czy nasze ciało jest gotowe na taką codzienną dawkę sportu. Mój mąż, gdy robi się cieplej, to jak jest czas, to biega. Ale zawsze poprzedzone jest to badaniami lekarskimi i laboratoryjnymi. Nie zapominajmy, że nasz organizm musi być w pełni zdrowy, jeśli planujemy wzmożony trening. 

Odpowiedzią na potrzebę zmian w naszym życiu jest wiosenna akcja edukacyjno-profilaktyczna Żyj zdrowo-bądź aktywny, której organizatorami są Laboratoria Medyczne DIAGNOSTYKA oraz Fundacja Akademia Nowoczesnej Diagnostyki. To właśnie dzięki tej kampanii możemy dowiedzieć się, kiedy powinniśmy się przebadać, a także co takie badania mogą nam powiedzieć. 

Więcej informacji na ten temat znajdziecie na stronie www.zyjzdrowo.diag.pl 

Kampanię uwieńcza oczywiście KONKURS, w którym wystarczy odpowiedzieć Dlaczego warto żyć zdrowo i aktywnie? Bo że warto to chyba nikt nie ma wątpliwości. Są oczywiście też prozdrowotne nagrody:

Ja osobiście czuję się skuszona SPA Czyni Cuda dla osób przemęczonych i zapracowanych. O tak, chcę wygrać taki pobyt w Hotelu Słoneczny Zdrój.
 
A za sam udział w konkursie dla każdego nagroda gwarantowana: 

Bon zniżkowy na pakiet badań z 60% rabatem:

Pakiet: "Żyj zdrowo, bądź aktywny"
[Morfologia krwi (pełna), Glukoza, Lipidogram (CHOL, HDL, LDL, TG), P/c. p .transglutaminazie tkankowej (anty-tTG) w kl. IgA met. ELISA, GGTP , Magnez, TSH, Kwas moczowy]

Pakiet: "Żyj zdrowo, bądź aktywny+"
[Homocysteina, Hemoglobina glikowana, Elektrolity (Na, K), Wapń całkowity, Witamina D metabolit 25(OH), Kwas foliowy, Ferrytyna]

Bony można realizować do 31.07.2016 roku w ponad 400 placówkach Sieci Diagnostyka w całej Polsce.

To jak? Bierzecie się za siebie, ale tak po kolei?

11 komentarzy:

Dziękuję za komentarz. Komentarze reklamujące będą usuwane, jak i zawierające wulgaryzmy, czy obrażające.