środa, 31 maja 2017

"Tajemnice Bostonu" Elizabeth Camden + zapowiedź

Oczywiście jeśli tylko znajdę czas dla siebie, to sięgam po książkę. Tym razem o lekturze, która uprzyjemniła mi wiosenne chwile.

Tytuł: Tajemnice Bostonu
Autor:
Elizabeth Camden
Rok wydania: 2017
Stron: 384
Wydawnictwo DREAMS


Moja recenzja:

Książka przenosi nas do Bostonu u schyłku XIX wieku. Stella West przyjeżdża tu z Londynu, aby rozwiązać zagadkową śmierć swojej ukochanej siostry Gwendolyn. Napotyka na swojej drodze Romulusa - wydawcę "Świata Nauki", który już od dawna starał się o jej zatrudnienie w swoim czasopiśmie. Uważa, że jej ilustrację wyniosłyby jego pismo na wyżyny.

Oboje zauważają, że ich spotkania są wyjątkowe, od razu czuć, że coś ich ku sobie przyciąga. Jednak dla Stelli najważniejsze jest dochodzenie w sprawie śmierci jej siostry, natomiast Romulus martwi się tylko o swoje czasopismo.

Autorka opisuje Boston w trakcie wielkiej budowy metra. Pojawiające się wokół nowe wynalazki, technologie stwarzają wrażenie ciągle rozwijającego się miasta. Także umysły bohaterów zdają się sięgać poza wyznaczone przez społeczeństwo normy i obyczaje. Romulus i Stella mimo powagi sytuacji potrafią zatracić się w kreowania stylu swoimi wyróżniającymi się ubiorami. Sama Stella jak na tamte czasy jest kobietą bardzo odważną, samodzielną i wyzwoloną, co czyni ją jeszcze bardziej atrakcyjną.

Akcja książki toczy się dość płynnie, pojawiają się co chwilę mniejsze bądź większe zwroty akcji. Bohaterowie są wyraziści o mocnych charakterach, nieustępliwi i wytrwali w swoich dążeniach. Na plus oczywiście, że od razu czytelnik może obdarzyć ich sympatią.

Jest to książka, którą czyta się łatwo i przyjemnie, a przede wszystkim jest bardziej interesująca niż wynikałoby z samego opisu okładkowego.

 __________________________________________________

Na koniec jeszcze nowości majowe Wydawnictwa Dreams

 
Elora. Wielka wyprawa” Krzysztof Niedźwiedzki
premiera – 18.05.2017 r.
 
Leśnej polanie, będącej ostoją dla gromady jeży, zagraża stado turni. W takich sytuacjach jeże zazwyczaj opuszczały swój dom, by szukać nowych siedlisk, tym razem jednak sytuacja wydaje się bardziej skomplikowana.
Podczas gdy Rada Wielkiego Kamiennego Kręgu opracowuje plan zapobieżenia napaści, kilka młodych jeży potajemnie wyrusza na poszukiwanie Elory – krainy wiecznej szczęśliwości, o której opowiadają legendy.
Przywódca młodzików, żywiołowy, marzycielski urwis Krążek nie spodziewa się nawet, jak wielką próbą charakteru okaże się dla niego ta przygoda… i jak przypieczętuje ich przyjaźń.
Dokąd prowadzi tajemnicza mapa z groty? I jaki los ostatecznie spotka gromadę jeży? Przekonajcie się sami.

 
Uciekająca narzeczona” Denise Hunter
premiera – 19.05.2017 r.
 
Wstrząs mózgu wymazał siedem miesięcy z życia Lucy. Dziewczyna nie przypomina sobie rozstania z narzeczonym, Zakiem Callahanem, na tydzień przed ślubem, ani przeprowadzki do Portland. I naturalnie, nic nie wie o swoich następnych zaręczynach. Jedyne, co pamięta, to to, że Zac jest jej droższy nad życie.
Po nieoczekiwanym i niewyjaśnionym odejściu Lucy Zac przez wiele miesięcy nie mógł odzyskać równowagi. Z rozpaczy rzucił się w wir pracy na rodzinnej plantacji i w swojej restauracji w Summer Harbor. A teraz Lucy znowu pojawia się w jego świecie – bezdomna, bezradna i… zakochana. Potrzebuje go, by poskładać od nowa swoje życie. Lecz co będzie, gdy Lucy wróci pamięć?

Co dziś czytacie?

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuję za komentarz. Komentarze reklamujące będą usuwane, jak i zawierające wulgaryzmy, czy obrażające.