czwartek, 1 czerwca 2017

Bajkowe książki na Dzień Dziecka

Książkami bardzo lubianymi przez moją córkę są oczywiście te, które opowiadają przygody o bohaterach znanych jej już dobrze z bajek. Wydawnictwo Egmont ma ciekawą ofertę w tej tematyce.
 Tytuł: Piękna i Bestia. Kocham ten film
Ilustrator: Disney
Rok wydania: 2017
Stron: 64
Niedawno też byliśmy w kinie na filmie "Piękna i bestia", więc córka doskonale zna historię pięknej Belli. Ta książka to dokładne odzwierciedlenie bajkowej wersji. Twarda okładka i piękne ilustracje zachęcają do otwarcia książki i do wkroczenia do krainy magii. Na każdej stronie główne miejsce zajmują malownicze obrazki, natomiast tekstu jest tyle, że córka samo sobie go czytała.
Tytuł: Księżniczki. Mała syrenka. Złota księga

Autor: Adrianna Zabrzewska
Ilustrator: Disney
Rok wydania: 2017
Stron: 96
Jest to książka pięknie wydana, dlatego tym bardziej nadaje się na prezent. W środku znajdziemy przygody Arielki - Małej Syrenki. Każda strona to piękne i kolorowe ilustracje. Jej przygody są dynamiczne i pełne emocji. Jednak jak to zawsze bywa w bajkach Disneya, ta również ma szczęśliwe zakończenie: "...i żyli długo i szczęśliwie...".

Tytuł: Moje bajeczki o Annie i Elsie
Autor: Calliope Glass, Victoria Saxon, Tracey West, Suzanne Francis, Liz Rudnick
Ilustrator: Disney
Rok wydania: 2017
Stron: 128Przygody sióstr - bohaterek filmu "Kraina Lodu" czytało nam się z przyjemnością. Są to opowiadania zarówno z ich dzieciństwa, jak i z życia dorosłego. Wiele zabawnych historii o zaskakujących zwrotach bawiło nas najczęściej przed snem. Bardzo kolorowe ilustracje świetnie wkomponowują się w tą małą kwadratową książeczkę.
 


Tytuł: Księżniczka Celestia i lato królewskich fal
Autor: G.M. Berrow
Ilustrator: Hasbro
Rok wydania: 2017
Stron: 160


  To kolejna książka z serii MY LITTLE PONY, która do nas trafiła. Moja córka lubi te kucyki oraz jednorożce i dokładnie wie, jak każdy się nazywa. Księżniczka Celestia i tym razem próbuje pomóc każdemu. Ta książka to 14 rozdziałów ciekawych przygód, które towarzyszyły nam przez wiele dni.


To tylko przykład kilku książek, które ostatnio moja córka lubi przeglądać i czytać. Każda z nich przenosi ją do świata jej ulubionych bajkowych bohaterów. Książki są tak starannie wydane, że spokojnie mogę je polecić jako prezenty na Dzień Dziecka lub na prezenty urodzinowe.
https://egmont.pl/

Wasze dzieci też uwielbiają bajki?

11 komentarzy:

 1. super :) muszę chrześniakowi coś kupić :) zapomniałam o dniu dziecka

  OdpowiedzUsuń
 2. Piekne są :) Mamy kilka z nich w domu i córka się od nich nie odrywa :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Dusia akurat wielką fanką pozycji bajkowych nie jest aczkolwiek ta z Celestią i ewentualnie Piękna i Bestia mogłaby się Jej spodobać :-)

  OdpowiedzUsuń
 4. Pamiętam Arielkę jeszcze z czasów dzieciństwa!

  OdpowiedzUsuń
 5. I to są właśnie takie książki z naszego późnego dzieciństwa :D Piękne:)

  OdpowiedzUsuń
 6. Dwie pierwsze to moje dzieciństwo <3

  OdpowiedzUsuń
 7. Jakie ładne książeczki :)

  OdpowiedzUsuń
 8. KSIĄŻKI to jest to - co lubię najbardziej :)

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za komentarz. Komentarze reklamujące będą usuwane, jak i zawierające wulgaryzmy, czy obrażające.