wtorek, 25 października 2016

"Króliczki!!!" Kevan Atteberry

Dziś przychodzę do Was z recenzją książeczki dla maluszków, która spodobała się też mojej córce, no i mi.


Tytuł: Króliczki!!!
Autor: Kevan Atteberry
Przekład: Tomasz Panas
Rok wydania: 2016
Stron: 32
Wydawnictwo CzyTam


Moja recenzja:


"Króliczki!!!" to książka opowiadająca o pewnym potworku: Declanie. Mimo rogów i ostrych zębów wygląda bardzo sympatycznie, wita się z każdym drzewkiem i chmurką. Poznajemy go spacerującego gdzieś w naturze, gdy nagle... No właśnie pojawiają się KRÓLICZKI! I zaczyna się cała zabawa. Mimo że książeczka ma bardzo mało tekstu, to jest bardzo dynamiczna. Rodzic czytając ją dziecku powinien skupić się na odpowiedniej intonacji, na wszelkich wykrzyknikach i zapytaniach. Dzięki temu mały słuchacz oglądając wspaniałe wielkie ilustracje będzie miał pięknie zobrazowaną całą historię.

Lektura przeznaczona jest już dla maluszka +2 i niedługo trafi do jednego z maluchów w naszej dalszej rodzinie. Jednak moja córka równie chętnie po nią sięga. Minimum tekstu zachęciło ją do samodzielnego czytania, co możecie zobaczyć na krótkim filmie:

Dzieci mogą przy okazji poznać różne emocje i nastroje jakie towarzyszyły Declanowi podczas poszukiwań Króliczków, a naprawdę było tego wiele: zadowolenie, zaskoczenie, ekscytacja, wielka radość, zniechęcenie, smutek... Jest to książka, którą naprawdę polecam i muszę dodać, że ma fantastyczne zakończenie. Potworek jest naprawdę świetny.

Polecam Wam jeszcze do obejrzenia filmowy trailer tej książeczki po angielsku TU :)

Kto ma ochotę na Króliczki?

3 komentarze:

Dziękuję za komentarz. Komentarze reklamujące będą usuwane, jak i zawierające wulgaryzmy, czy obrażające.