poniedziałek, 25 lipca 2022

Kolorowanie, naklejanie i rozwiązywanie zadań z bajkowymi przyjaciółmi

Połączenie różnych zadań, kolorowania i naklejania z ulubionymi postaciami naszych dzieci, to chyba to, co lubią bardzo dzieci i rodzice dla swych dzieci.Moja recenzja:


Tytuł: Bing. Koloruj i naklejaj 2 / Bing. Zabawy i zadania z naklejkami 2

Autor: opracowanie zbiorowe 

Ilustrator: Acamar

Premiera: 15.06.2022

Stron: 24


Obie książeczki nawiązujące do przygód Binga zawierają najprostsze zadania, oczywiście dla najmłodszych, czyli kolorowanie i naklejanie. Z pozoru łatwe czynności rozwijają wspaniale naszego maluszka. Króliczek Bing jest już dobrze znany dzieciom i często bardzo lubiany. Takie połączenie to świetny wybór, aby rozpocząć z dzieckiem naukę poprzez zabawę. "Bing. Koloruj i naklejaj" to piękne ilustracje do malowania oraz naklejki łatwe do przyklejania tworzące ciekawe historie.


"Bing. Zabawy i zadania z naklejkami" można potraktować jako wersję dla średnio-zaawansowanych ;)
Tutaj również możemy kontynuować kolorowanie i naklejanie, ale do tego wszystkiego dochodzą pierwsza zadania. Znajdziemy tam labirynty, szeregi, znajdowanie różnic czy zadania ze znajdywania przedmiotów. Tu już nie tylko ćwiczymy motorykę małą, ale także inne umiejętności: spostrzegawczość, rozróżnianie kolorów, określenie największy - najmniejszy.

To książki dla fanów Binga, którzy podczas zabawy mają szansę na rozwój.
Tytuł: Tomek i przyjaciele. Moja pierwsza książeczka. 
Kolorowanka i zadanka
 /Smerfy. Moja pierwsza książeczka. Kolorowanka i zadanka

Autor: opracowanie zbiorowe 

Ilustrator: Mattel / Peyo

Premiera: 13.07.2022

Stron: 16


To również bardzo fajna seria. Wybór książeczki może zależeć od tego, jakich bohaterów lubi nasze dziecko. Nie ma tu naklejek, ale za to czeka na nas więcej zadań. Te książeczki można potraktować jako kolejny krok w edukacji i rozwoju.

Są strony do kolorowania. Tu mamy bohaterów bajki "Tomek i przyjaciele".Dla dzieci lubiących małe niebieskie stworki proponuję książeczkę ze Smerfami. Znajdziemy tam zadania ze znajdywania, dorysowania, szukania różnic i podobieństw. Dziecko może poznać także i utrwalić pojęcie najwięcej i najmniej. To super radocha dla dziecka i mnóstwo przemyconej nauki.
Wszystko oczywiście od Wydawnictwo HarperCollins Polska.

1 komentarz:

Dziękuję za komentarz. Komentarze reklamujące będą usuwane, jak i zawierające wulgaryzmy, czy obrażające.