niedziela, 10 lipca 2022

"Emma i Wioletta. Kiedy mija zachwyt" / "Lucky Luke kontra Pinkerton"

 Trafiły do nas kolejne tomy znanych nam już dobrze albumów.


Moja recenzja:


To kolejne propozycje od Wydawnictwa Egmont.

Tytuł: Emma i Wioletta. Kiedy mija zachwyt. Tom 3

Seria: EMMA I WIOLETTA

Scenarzysta: Jérôme Hamon

Ilustrator: Lena Sayaphoum

Stron: 48

To już kolejny tom opowiadający o losach dwóch sióstr, których życie związane od zawsze było z tańcem. Wiolettę czeka wielki przełom w karierze. Przygotowuje się do swojego pierwszego spektaklu w Operze Paryskiej. Emma natomiast ćwiczy hip-hop i wciąż próbuje odnaleźć w tańcu swój styl.

Życie to jednak nie tylko spełnianie marzeń. To także bycie z sobą i potrzeba wsparcia. Na kogo tym razem będą mogły liczyć dziewczyny, zwłaszcza że rodzice nie chcą już naciskać na żadną z nich, aby pozwolić im wybrać dla siebie własne drogi życiowe.

Co wyróżnia ten komiks? Jak zwykle piękne rysunki i mnóstwo emocji wyrażanych za pomocą ruchów, tańca i mimiki twarzy.

Historia wciągnęła już moją córkę, więc czeka z niecierpliwością na kolejne tomy.
Tytuł: Lucky Luke kontra Pinkerton. Tom 74

Scenarzysta: Daniel Pennac, Tonino Benacquista

Ilustrator: Achdé

Stron: 48
Czy to możliwe, aby Lucky Lucke był na emeryturze? Okazuje się, że za sprawą  Agencji Pinkerton'a tak właśnie się dzieje. Czy jednak agenci naprawdę mogą mieć na wszystko oko, a dokładnie na każdego teczkę?


Jak dla mnie to jeden z lepszych komiksów o Lucky Luke, który ostatnio czytałam. Czyta się go z wielkim zainteresowaniem i jak zwykle z przyjemnością. 

To świetna historia, która w precyzyjny sposób wplata w fikcyjny świat Lucky Luke'a prawdziwych bohaterów. Tytułowy Pinkerton żył w Ameryce w XIX wieku i słynie do tej pory z wypracowania kilku technik detektywistycznych, m.in. z: inwigilacji podejrzanego i infiltracji środowisk przestępczych "pod przykryciem". Oczywiście autorzy wprowadzają tu wiele komicznych sytuacji i dialogów, nawet podczas spotkania z prezydentem Lincolnem. To naprawdę świetny komiks o amerykańskim kowboju i życiu na Dzikim Zachodzie.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuję za komentarz. Komentarze reklamujące będą usuwane, jak i zawierające wulgaryzmy, czy obrażające.