sobota, 23 lipca 2022

"Koreański masaż twarzy i ciała" Wee Soo Young

Przyznacie, chyba że koreański masaż twarzy i ciała, to bardzo ciekawy temat. Czy faktycznie masaż może mieć wpływ na korektę w obszarze kostno-mięśniowym? Poniższa pozycja może być odpowiedzią na to pytanie.


Tytuł: Koreański masaż twarzy i ciała. Domowy lifting bez skalpela z Taniejksiazki.pl

Autor: Wee Soo Young

Stron: 176

Rok wydania: 2022

Wydawnictwo Kobiece


Moja recenzja:

Książka została wydana w twardej oprawie. Zawiera zarówno tekst, jak i wiele fotografii.

Pierwsza część to Wprowadzenie. Tam autorka udowadnia, że terapia kostno-mięśniowa, bo o niej jest mowa w książce, naprawdę działa. Opisanych jest 5 prawdziwych przypadków, gdzie wykonano zdjęcia i pomiary przed i po terapii. Efekty widoczne są gołym okiem, ale także zostały dokładnie zmierzone, co widać na gipsowych modelach oraz w tomografii 3D.

Pierwszy rozdział poświęcony jest przygotowaniu się do rozpoczęcia terapii kostno-mięśniowej. Okazuje się, że podczas zabiegu ważny jest odpowiedni olejek do masażu, temperatura pomieszczenia, czy nawet odpowiednia muzyka.

Drugi i trzeci rozdział to terapia zmieniająca wygląd twarzy, a czwarty rozdział opisuje masaże dla szczuplejszych nóg oraz ramion. Autorka zaznacza, że samemu trudno jest opanować techniki tego masażu, ale krok po kroku tłumaczy szczegółowo wszystkie zasady.


Okazuje się, że już samą czynność oczyszczania i mycia twarzy można zamienić na rytuał upiększający. Od tego możemy zacząć. Także mycie głowy może odbywać się w specjalny sposób.

Każdy krok jest szczegółowo opisany, a do tego załączone są fotografie. Wystarczy odrobina skupienia i chęci, aby zacząć w domu samodzielnie terapię kostno-mięśniową.

Jest to nowość przybliżająca nam charakterystykę koreańskiego masażu twarzy i ciała, która jest na pewno lepszą alternatywą dla operacji plastycznych. Jeśli tylko znajdę w sobie nieco więcej samozaparcia, to na pewno kiedyś wypróbuję kilka technik na sobie.

A co Wy myślicie o tego typu zabiegach? Macie już jakieś doświadczenie na ten temat?

1 komentarz:

Dziękuję za komentarz. Komentarze reklamujące będą usuwane, jak i zawierające wulgaryzmy, czy obrażające.