sobota, 7 maja 2022

Kolejne Pudełka pełne zabawy: Dinozaury i Księżniczki

To już kolejne układanki dla dzieci z serii Pudełko pełne zabawy. Mam coś dla fana dinozaurów oraz fanek księżniczek.Tytuł: Dinozaury / Księżniczki

Seria: Akademia mądrego dziecka. Pudełko pełne zabawy
Autor: Zbigniew Dmitroca
Ilustrator: Marzka Dobrowolska
Premiera: 27.04.2022
Wydawnictwo HarperCollins Polska


Moja recenzja:


Zacznijmy od Dinozaurów. W pudełku znajduje się książeczka z wierszykami o każdym z nich.

A co poza tym? Oczywiści elementy układanek. W sumie dziecko będzie miało okazję ułożyć aż osiem gatunków dinozaurów. Będzie to m.in. pterozaur czy tyranozaur.

Każda z układanek to osiem elementów, które możemy układać w specjalnej ramce. Jeśli dziecko potrzebuje, to może skorzystać z książeczki, aby łatwiej było mu odwzorować prehistorycznego gada. Poza tym to właśnie ma być ilustracja do przeczytanej rymowanki.Elementy tych dziecięcych puzzli są bardzo solidne i bezpieczne dla małych rączek dziecka. Taka zabawa to nauka spostrzegawczości i ćwiczenie koordynacji ręka-oko. Takie zadanie na pewno będzie sprzyjało rozwojowi małej motoryki, a przy tym powinno sprawić dziecku wiele radości.

Kolejne pudełko to Księżniczki. Tu także mamy książeczkę z rymowankami i osiem ciekawych układanek. Są to żeńskie postacie z bajek: Czerwony Kapturek, Mała syrenka czy Roszpunka. Obrazki są kolorowe i urocze.

Dodatkowo autorzy dodali do polskich opisów również angielskie słówka.

1 komentarz:

Dziękuję za komentarz. Komentarze reklamujące będą usuwane, jak i zawierające wulgaryzmy, czy obrażające.