niedziela, 8 maja 2022

Matematyka MEGAzadania z Minecraft

W ofercie Wydawnictwa HarperKids pojawiło się ciekawe połączenie matematyki z dobrze znaną grą survivalowo-eksploracyjną Minecraft. Te zeszyty ćwiczeń naprawdę mogę przydać się do utrwalania wiedzy matematycznej.
Tytuł: Minecraft. Matematyka. Megazadania. 11+
/Minecraft. Matematyka. Megazadania. 12+


Autor: Dan Lipscombe; Katherine Pate

Ilustrator: Mojang

Premiera: 27.04.2022

Stron: 96

Wydawnictwo HarperCollins Polska


Moja recenzja:


My mierzymy się obecnie z matematyką klasy piątej. Są to przede wszystkim ułamki zwykłe i dziesiętne oraz podstawowe działania na nich. Pojawiła się też geometria z przekątnymi i kątami. Nie jest to ulubiony przedmiot mojej córki, więc na pewno szukam sposobów, aby zachęcić ją do robienia zadań. Te zeszyty okazały się dobrym pomysłem.

Do wyboru mamy zadania dla różnych kategorii wiekowych: 7+, 8+, 9+, 10+, 11+, 12+. My wybrałyśmy te dwie ostatnie i jak widzę, dość dobrze odpowiadają programowi nauczania matematyki klasy piątej.

Każdy zeszyt jest podzielony na poszczególne działy. Zanim przejdziemy do zadań, to mamy pokazane dodatkowe wyjaśnienia. A dalej zaczynamy grę (czyt=zadania matematyczne). Jest postać, np. taka Rosa, która pojawia się w danym świecie i zaczynają się działania. Treść każdego polecenia nawiązuje do przygód charakterystycznych dla otoczenia Minecraft. 


Na końcu znajdziemy prawidłowe odpowiedzi, za każdą poprawną odpowiedź gracz zdobywa szmaragdy, które może wymienić np. na bloki kalcytu.

To ćwiczenia, które oderwą dziecko od monitora lub telefonu, a dodatkowo pozwolą podsumować wiedzę i przygotować się do sprawdzianu. Jestem z nich naprawdę zadowolona.

1 komentarz:

Dziękuję za komentarz. Komentarze reklamujące będą usuwane, jak i zawierające wulgaryzmy, czy obrażające.