sobota, 21 maja 2022

Szukaj i znajdź z Paddington'em i My Little Pony

Książki typu Szukaj i znajdź to nie tylko świetna zabawa, ale także doskonała okazja, aby przy okazji poćwiczyć koncentrację.Tytuł: My Little Pony na tropie. Szukaj i znajdź

/ Przygody Misia Paddingtona. Paddington na tropie. Szukaj i znajdź


Autor: opracowanie zbiorowe /Marta Stochmiałek

Ilustrator: Hasbro /StudioCanal


Premiera: 18.05.2022

Stron: 22

Wydawnictwo HarperCollins PolskaMoja recenzja:

Pamiętam, jak moja córeczka była kilkulatkiem i wtedy szukałam takich pozycji, które ją zainteresują, a jednocześnie będziemy mogły się skupić na rozwijaniu spostrzegawczości. Wcale nie było łatwo znaleźć odpowiednie zeszyty ćwiczeń. 

Teraz pojawiły się książki typu szukaj i znajdź z bohaterami lubianymi przez dzieci. Są to duże egzemplarze z twardymi kartkami z zaokrąglonymi rogami. Już maluchy mogą bawić się w wyszukiwanie szczegółów. 

Zacznijmy od "My Little Pony na tropie". Tu każde kolejne dwie strony ilustrują dalsze przygody Sunny Starscout, czyli najweselszego kucyka Equestrii. Przy okazji tej krótkiej historii dziecko ma za zadanie znaleźć kilka szczegółów wskazanych w ramce na górze. Kilka rzeczy jest w liczbie mnogiej, więc przy okazji może zacząć naukę liczenia.

Druga pozycja to bohaterowie Przygód Paddingtona. Tego misia znamy już całkiem dobrze. Tu szukamy różnych rzeczy, spędzając czas z Paddingtom i rodziną Brown. To wspólna zabawa z misiem, który na przykład chce dziś wszystkim przygotować naleśniki. To będzie raczej kulinarna katastrofa, ale całkiem zabawna, podczas której można poszukać składników przepisu.

Obie książeczki pozwalają ćwiczyć koncentrację, spostrzegawczość, naukę liczenia i rozpoznawanie kolorów. To wszystko przy okazji czytania i oglądania krótkich historyjek o lubianych przez siebie bohaterów. Wyszło z tego całkiem dobre połączenie.Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuję za komentarz. Komentarze reklamujące będą usuwane, jak i zawierające wulgaryzmy, czy obrażające.