piątek, 20 grudnia 2019

Zdrowe, energetyczne, pyszne śniadanie z Visolvit

Przygotowane śniadanie samodzielnie smakuje najlepiej, a przygotowane z własnym dzieckiem 100 razy lepiej. Moją córkę najłatwiej zagonić do kuchni, gdy przygotowujemy domowe wypieki. Tym razem przygotowałyśmy kakaowe muffiny z mąki pełnoziarnistej nadziewane suszoną żurawiną. Z dodatkiem supelmentu Visolvit Junior Orange stanowią one pełnowartościowe śniadanie.

Wspólne przygotowywanie z dziećmi posiłków pozwoli nauczyć je planować swoje jadłospisy. Nawyki zdrowego żywienia powinny wynieść w domu. 

Tym razem przygotowałyśmy pełnoziarniste babeczki z naturalnym kakao oraz ze słodką żurawiną, która zawiera m.in. wit. E i C. Jeśli chcecie przepis, to powinien się pojawić na moim blogu kulinarnym. Lubimy też robić różne smaczne, zdrowe i często kolorowe kanapki. Córka też decyduje co trafi do jej śniadaniówki do szkoły.

Angażując dzieci w tę czynność, możemy je nauczyć, jak zdrowo się odżywiać na co dzień i w przyszłości. W ten sposób dziecko dowie się, że ważny jest dobór odpowiednich składników i sposób przygotowania. Natomiast uzupełnieniem każdego posiłku powinno być coś do picia. Jeśli nie jest to woda, to powinien być to wartościowy napój, a nie jedynie kolorowy.


Visolvit Junior Orange - proszek musujący o smaku pomarańczowym 
Waga: 70 g
10 saszetek 
Producent: Angelini Pharma Polska Sp. z o.o.


Visolvit Junior Orange to suplement diety. Jedną saszetkę produktu rozpuszczamy w połowie szklanki wody. Wtedy fajnie musuje i mamy gotowy napój. Jest łatwy i szybki w przygotowaniu. 

Zawiera on witaminy:
  • Witamina C
  • Witamina D
  • Witamina B12
  • Witamina A
  • Niacyna (B3)
  • Kwas pantenonowy (B5)
W składzie znajduje się również cukier, ale jak dla nas jego ilość nie jest tu przesadzona. Smakuje bardziej pomarańczą niż słodko. Bardzo przyjemny smak.

Taki napój to dobry dodatek do porannego śniadania dla dzieci. Zestaw tych witamin może być szczególnie korzystny dla dzieci w okresie jesienno-zimowym. Warto wspomagać organizm i jego odporność, gdy nie sprzyja pogoda, a wokół czają się różne wirusy. 
#TeamVisolvit #VisolvitowaSniadaniowka 
#ZdroweSniadanie #ZdrowaSniadaniowka #lunchbox

A jak jest u Was? Przygotowujecie z  dziećmi wspólne posiłki? Robicie zdrowe śniadanka?

2 komentarze:

  1. Oj pamiętam jeszcze za moich młodych lat i vibovit i visolvit :) jadłam paluchami

    OdpowiedzUsuń

Dziękuję za komentarz. Komentarze reklamujące będą usuwane, jak i zawierające wulgaryzmy, czy obrażające.