sobota, 7 grudnia 2019

"Wiewiórczy Zakątek" Adam Studziński

"Wiewiórczy Z@kątek" to książka dla dzieci, które powoli zaczynają się interesować mediami społecznościowymi. Przeżywając przygody razem z Tolą, będą miały okazje dowiedzieć się, że lajki nie są najważniejsze w życiu. To tak w wielkim skrócie na początek, więcej o tej pożytecznej książce znajdziecie oczywiście w dalszej części wpisu.Tytuł: Wiewiórczy Z@kątek
Autor: Adam Studziński
Ilustracje: Monika Urbaniak

Data premiery: wrzesień 2019
Stron: 124

Dreams Wydawnictwo 


Moja recenzja:

"Wiewiórczy Zakątek" opowiada o dziewczynce Toli i jej starszej siostrze Milenie. Pewnego dnia obie zostają same w domu. Starsza siostra postanawia zorganizować Siostrzany Dzień i zabrać Tolę na piknik do Wiewiórczego Zakątka.

Tak spontaniczna wycieczka jest świetnym pretekstem do ważnych rozmów dotyczących sfery mediów społecznościowych. Milena, opowiadając różne bajki o pewnym królestwie, tłumaczy Toli zasady rządzące tym wirtualnym światem. Pokazany w książce Społek to nic innego jak znana nam doskonale aplikacja IG. Na szczęście starsza siostra tłumaczy, że wirtualne lajki nie są ważniejsze niż to, co dzieje się w realu.

Poruszony zostaje tu także ważny temat uzależnienia od Internetu. Wraz z opowiadaniem mamy okazję wytłumaczyć dziecku takie pojęcia jak: influencer, fake news, hejt.

Myślę, że dobrym pomysłem jest sięgnięcie z dzieckiem po taką książkę wspólnie. W obecnym świecie nie da się uniknąć mediów społecznościowych. Nie chodzi też wcale o to, aby odciąć się całkowicie od kanałów w social mediach. Jednak należy pamiętać, że dziecko wkraczające w ten świat trzeba przygotować na to spotkanie i rozsądnie kontrolować. Ta pozycja to dobry początek na rozmowy o serwisach społecznościowych.

Najważniejsze pojęcia są dodatkowo zdefiniowane, kończą niektóre rozdziały. 

Jest to nie tylko książka wprowadzająca dzieci w zagadnienia związane z social mediami, ale także książka o ciekawych przygodach dwóch sióstr. Okazuje się, że Wiewiórczy Zakątek może przestać istnieć. Czy dziewczynkom uda się ochronić to miejsce?

To ładnie wydana pozycja, którą naprawdę polecam.

3 komentarze:

  1. O, ciekawa dla młodszych czytelników ☺

    OdpowiedzUsuń
  2. Moją chrześnicę taka książeczka na pewno by zaciekawiła :D
    Pozdrawiam! wy-stardoll.blogspot.com

    OdpowiedzUsuń

Dziękuję za komentarz. Komentarze reklamujące będą usuwane, jak i zawierające wulgaryzmy, czy obrażające.