wtorek, 10 grudnia 2019

Między nami, kobietami...

Dzisiaj poruszę bardzo kobiecy temat, który może dotyczyć prawie każdej z nas. Zdrowie w życiu jest najważniejsze, także nasze i również to dotyczące sfery intymnej. Dołączając do akcji #międzynamikobietami chcę Wam przede wszystkim przekazać, że warto rozmawiać także o intymnych sprawach.


Infekcje intymne to niestety nadal często temat tabu. Wiele kobiet boi się o tym porozmawiać nawet z przyjaciółką, siostrą czy mamą. Należy jednak sobie uświadomić, że ten problem może dotyczyć każdej z nas. Nie należy się tego wstydzić, a gdy zaistnieje taka potrzeba, należy udać się niezwłocznie do lekarza ginekologa.

Poza tym warto dzielić się informacjami o profilaktyce, która może zapobiec przykrym dolegliwościom. 

Do powstania infekcji przyczynić się może wiele czynników: 

  • korzystanie z basenu, sauny, solarium, 
  • noszenie nieodpowiedniej bielizny, 
  • reakcja alergiczna na stosowane środki do higieny, 
  • aktywność seksualne, 
  • menstruacja, 
  • przyjmowanie doustnej antykoncepcji.


Jak widzicie, są to czynności, które dotyczą każdej z nas. Dlatego tak ważna jest wiedza nie tylko na temat leczenia infekcji, ale przede wszystkim na temat zapobiegania.

Oprócz spraw podstawowych jak stosowanie oddychającej bielizny czy używanie własnego ręcznika w domu i na basenie powinnyśmy pamiętać o dobrze dobranych dla siebie kosmetykach. Co warto mieć pod ręką? Oczywiście sprawdzone produkty, z którymi zadbamy o swoją higienę.

Dużą wagę przykładam do stosowania dobrej jakości płynów do higieny intymnej. Nie może to być u mnie zwykłe mydło lub przypadkowy produkt do mycia. Zawsze zwracam uwagę na skład. Taki preparat powinien zawierać łagodny środek myjący bez konserwantów, składniki nawilżające oraz kwas mlekowy, który pozwoli utrzymać właściwe pH. Poza tym w kryzysowych sytuacjach warto sięgnąć po produkty specjalistyczne.

Mucovagin fizjoemulsja 
to specjalistyczna fizjoemulsja do higieny intymnej dla kobiet w trakcie leczenia infekcji bakteryjnych i grzybiczych. Polecana szczególnie do pielęgnacji podczas regeneracji okolic intymnych w trakcie połogu i po zabiegach ginekologicznych. Zawiera unikalną formułę drobnocząsteczkowego kwasu hialuronowego BASHYAL ™ z oktenidyną.

A co gdy pojawią się niepokojące objawy (świąd, pieczenie, zaczerwienienie narządów płciowych, nieprzyjemny zapach, nieprawidłowa konsystencja wydzieliny z pochwy, ból podczas stosunku)? Zanim umówimy się do lekarza i zaczniemy ewentualne leczenie, możemy zastosować preparaty łagodzące objawy infekcji grzybiczych i bakteryjnych.


Trivagin żel 
to wyrób medyczny do stosowania pomocniczo w leczeniu infekcji okolic intymnych. Łagodzi objawy infekcji grzybiczych i bakteryjnych, takie jak: świąd, pieczenie, zaczerwienienie i podrażnienia towarzyszące upławom.

Tego typu żele zapewniają także optymalne nawilżenie na co dzień, a dzięki temu mogą poprawić nasz komfort. 

Warto zadbać o siebie w każdej sferze życia. Tylko w ten sposób można poczuć się pewniej na co dzień i chwytać z życia tyle, ile się da.

2 komentarze:

Dziękuję za komentarz. Komentarze reklamujące będą usuwane, jak i zawierające wulgaryzmy, czy obrażające.