wtorek, 17 grudnia 2019

Na Farmie, W Oceanie, W Arktyce - świat zwierząt dla najmłodszych

Edukacyjny Egmont tym razem zaproponował wspaniałą serię dla najmłodszych czytelników. To kartonowe książeczki, których strony mają przezroczyste okienka pozwalające zajrzeć w głąb każdej przedstawionej krainy. Efekt jest naprawdę bajeczny.
Tytuł: Na Farmie
Autor: Kimberly Faria, Robyn Newton, Amy Oliver
Ilustrator: Stephanie Fizer-Coleman


Tytuł: W Oceanie
Autor: Kimberly Faria, Robyn Newton, Amy Oliver
Ilustrator: Emily Dove


Tytuł: W Arktyce
Autor: Kimberly Faria, Robyn Newton, Amy Oliver
Ilustrator: Emily Dove
Seria: Akademia mądrego dziecka. Odkryj przyrodę
Data premiery: 16.10.2019


Moja recenzja:

W taki piękny sposób przedstawione są te trzy środowiska. Dzieci uwielbiają zwierzęta i wszelkie książeczki na ten temat. Te jednak powinny się szczególnie spodobać. Zachwycają starannością wykonania, są solidne i dzięki zaokrąglonym rogom bezpieczne dla malucha.

Pierwsza książka pokazuje wieś i zwierzęta tam hodowane. Nie zabrakło nawet perliczek i owcy wielorogiej. Dziecko poznaje różne gatunki, rasy, ale też ma okazję wyszukać na stronach potomstwo tych stworzeń.


Kolejna książeczka zaprowadza nas do wodnej krainy. Dzieci mogą tam obejrzeć, jakie ryby żyją w głębiach oceanu, ale także inne żyjątka. Dzięki efektowi 3D obrazy nie są już zwyczajnie płaskie.


Książeczka "W Arktyce" to idealna pozycja dla dzieci na teraz, czyli na nadchodzącą zimę oraz czas świąteczny. Arktyka to śnieżna kraina z wieloma wspaniałymi zwierzętami. Na foliach pojawia się śnieg, a w oddali kolejne ssaki i ptaki. Wraz z dzieckiem przemierzamy tę piękną krainę. To bardzo urocza pozycja, spokojnie można zaliczyć ją do perełek świątecznych.Na ostatniej stronie znajdziecie wszystkie zwierzęta, które pojawiły się już wcześniej. To okazja, aby powtórzyć ich nazwy i upewnić się, że wszystkie zostały już dostrzeżone.

Myślę, że te książeczki mogą być wspólną wspaniałą zabawą i przygodą. Polecam też na prezenty.4 komentarze:

 1. Przepiękne grafiki, jestem nimi oczarowana!

  OdpowiedzUsuń
 2. Serdecznie zapraszam
  do udziału
  w nowym rocznym projekcie o nazwie "Pod kolor":
  https://bajdocja.blogspot.com/2016/09/projekt-spoza-teczy-linki-uczestnikow.html

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za komentarz. Komentarze reklamujące będą usuwane, jak i zawierające wulgaryzmy, czy obrażające.