czwartek, 31 marca 2022

Komiksy dla dzieci

Komiksy to chyba obecnie częsta alternatywa dla powieści. Kiedyś uwielbiałam czytać długie historie aż do nocy, ale obecnie dzieci już rzadziej potrafią się tak zaczytać. Dlatego warto im podsuwać komiksy, które na spokojnie mogą "połknąć" jednego dnia. 


Moja recenzja:

Wydawnictwo EgmontTytuł: Delisie. Życie ma smak. Tom 1

Seria: DELISIE

Scenarzysta: Maciej Kur

Ilustrator: Magdalena "Meago" Kania

Premiera: 23.03.2022

Stron: 48

Ten komiks od razu zwrócił uwagę mojej córki. Spodobały jej się bardzo ilustracje, te postacie z wielkimi oczami. Od niego też zaczęła czytanie.

Tematyka iście kulinarna. Bohaterami są dziewczyny prowadzące restaurację w Delilandzie. Zdaje sie, że wszystko kręci się wokół gotowania. Jedna z bohaterek - Ramen nawet w wolnej chwili poświęca się przygotowywaniu kolejnych potraw. To jest jej ukochana pasja.

To mega energiczny komiks. Ciągle coś się dzieje, nie ma czasu na nudę. Co chwilę trzeba coś ugotować, coś wymyślić, sprostać wyzwaniu i wszystko ze smakiem.

Rysunki są równie dynamiczne co akcja. Mnóstwo postaci, które swym wyrazem twarzy doskonale odzwierciedlają odczucia bohaterów. Nie brakuje także wielkiej dozy humoru.

To komiks dla fanów programów kulinarnych, dla małych kucharzy i kucharek. Dla wszystkich, którzy lubią się śmiać i próbować nowości, nie tylko w kuchni.

Tytuł: Smerfy i Krakukas. Tom 5

Seria: SMERFY KOMIKS

Scenarzysta: Peyo

Ilustrator: Peyo


Premiera: 09.03.2022

Stron: 64


Znowu nas czeka zabawna historia o Smerfach. Na początek o Krakukasie. Papa Smerf próbował stworzyć specjalny nawóz, jednak nie wyszedł mu on najlepiej. Zdecydował, że lepiej butelkę z tym wynalazkiem zakopać na pustyni. Smerfy, które miały to zrobić, niestety porzuciły ją w przepaść.

I tak oto powstał wielki straszliwy ptak, który zaczął siać wielkie zniszczenie w wiosce. Jak sobie z nim poradzą Smerfy? Czy ich wioska zostanie całkowicie zrujnowana? To dynamiczna przygoda pokazująca moc wspólnoty Smerfów. 

Również druga historia powinna przypaść do gustu fanom niebieskich stworków: "Smerf inny niż wszystkie". Tam pojawia się Smerf Dziwak, który zapragnie opuścić wioskę Smerfów. Niestety jego wędrówkę szybko zakończy spotkanie z Gargamelem. Tylko Smerfy wspólnymi siłami mogą się mu przeciwstawić. To kolejna opowieść pokazująca, że tylko wspólne działanie i przyjaźń jest w stanie pokonać zło.
Tytuł: Enola i niezwykłe zwierzęta. Tom 1

Seria: ENOLA I NIEZWYKŁE ZWIERZĘTA

Scenarzysta: Joris Chamblain

Ilustrator: Lucile Thibaudier

Premiera: 09.03.2022

Stron: 68Ten komiks wyróżnia od razu twarda oprawa. Czemu córka go wybrała? Oczywiście z powodu zwierząt, które w nim występują.

Enola to weterynarka pracująca w Muzeum Historii Naturalnej. Tym razem wraz z kotem asystentem rusza na ratunek wyrzeźbionemu Gargulcowi.

Enola musi przeprowadzić śledztwo i dowiedzieć się, czemu Gargulec rano jest obrócony w inną stronę. Swoje diagnozowanie przeprowadza w nocy i dowiaduje się, że sprawką tych wybryków jest... miłość.

W tym komiksie znajdziemy bardzo starannie wykonane rysunki, dzięki którym jest on bardzo klimatyczny. Same historie są bardzo ciekawe i zaskakujące. Bardzo przyjemnie się go czyta. Naprawdę wciąga, choć to dopiero pierwszy tom z tej serii. My już mamy ochotę na kolejny.

Jestem ciekawa, jakie komiksy lubią Wasze dzieci. 2 komentarze:

  1. Jakie fajne propozycje. Każde dziecko znajdzie coś dla siebie.

    OdpowiedzUsuń
  2. Sama uwielbiam komiksy, a te mają ciekawe grafiki i dla dzieci są z pewnością kuszące :)

    OdpowiedzUsuń

Dziękuję za komentarz. Komentarze reklamujące będą usuwane, jak i zawierające wulgaryzmy, czy obrażające.