piątek, 25 marca 2022

Czytam sobie - poziom 2 i 3

Kolejne książeczki Czytam sobie. Naprawdę z tej serii można wybrać dla swoich dzieci książki w tematyce, która spodoba się właśnie nim. Dzisiaj pokażę Wam dwie z nich o bardzo przyjemnych historiach.Tytuł: Kartofel i Werka Blogerka

Seria: Czytam sobie. Poziom 2

Autor: Joanna Olech

Ilustracje: Jola Richter-Magnuszewska

Stron: 48Tytuł: Tajemnica zielonej butelki

Seria: Czytam sobie. Poziom 3

Autor: Wojciech Widłak

Ilustracje: Aleksandra Krzanowska

Stron: 64


Premiera: 23.03.2022Moja recenzja:

"Kartofel i Werka Blogerka" to książka z serii Czytam sobie. Poziom 2. W tekście znajdziemy 800-900 wyrazów, zdania dłuższe, także złożone, elementy dialogu. To czytanka dla dzieci już czytających, ale wciąż ćwiczących to czytanie.

Sama historia jest bardzo ciekawa. Poczciwy troll Kartofel wpada w pułapkę zastawioną przez Werkę Blogerkę, która okazuje się wyrachowana i samolubna. Jednak przyjdzie czas, że ich los się odwróci. Jak wtedy zachowa się Kartofel?

Całe opowiadanie to mnóstwo kolorowych ilustracji bardzo dobrze odzwierciedlających przygody bohaterów."Tajemnica zielonej butelki" to bardzo piękne opowiadanie. Mamy morze, z jednej strony spotykamy dziewczynkę, z drugiej strony chłopca. Nie znają się, ale wiadomość w butelce połączy ich historie.


To książka dla czytelnika, który już dobrze radzi sobie z samodzielnym czytaniem. To poziom 3 czyli 2500-2800 wyrazów w tekście, dłuższe i złożone zdania, trudne wyrazy. Tutaj mamy już więcej tekstu na stronach, ale pojawiają się również ilustracje, które dobrze pokazują emocje towarzyszące bohaterom.

To książeczki wspomagające naukę czytania, ale także opowiadające fajne historie. Warto coś dla siebie wybrać.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuję za komentarz. Komentarze reklamujące będą usuwane, jak i zawierające wulgaryzmy, czy obrażające.