środa, 23 marca 2022

Poznaję dotykiem

Marzec zachwyca nowościami, czas na przegląd kolejnych pozycji HarperCollins dedykowanych dla najmłodszych dzieci.Tytuł: Zwierzęta / Pojazdy


Seria: Poznaję dotykiem. Akademia Mądrego Dziecka

Autor: Becky Weerasekera

Ilustracje: Marta Sorte

Premiera: 23.03.2022

Stron: 10

Wydawnictwo HarperCollins Polska


Moja recenzja:

Pamiętam, jak kiedyś moja mała córeczka na widok książki uciekała gdzieś w dal mieszkania. Wtedy nie była jeszcze gotowa na taki kontakt z literaturą, ale nie miałyśmy wtedy też tak ciekawych pozycji, jakie teraz oferuje Akademia Mądrego Dziecka Harperkids.

Tym razem będzie to poznawanie przez dotykanie. Tak wygląda każda kartka, jest: gruba, zaokrąglona, obszyta kolorowym materiałem. To pozycje bardzo wygodne do samodzielnego przeglądania ich przez dziecko, do tego są lekkie i bezpieczne.

Książka "Zwierzęta" zachęca do poznawania kilku ssaków i ptaków. Na każdej stronie znajduje się namowa do pogłaskania którejś z części takiego zwierzątka. To może być ciekawe i bardzo przyjemne doznanie dla małych rączek dziecka.
Druga część to "Pojazdy". Tu także dziecko poznaje przez dotyk. To dodatkowo zachęta do ćwiczenia motoryki małej. Autobus, samochód, łódka, samolot i traktor, i wszystko to w towarzystwie miłych zwierzątek. Dziecko ogląda i dotyka.


Jeśli zastanawiacie się nad nowymi książkami dla Waszych maluchów, to uważam, że te miłe dotykanki powinny się u Was pojawić.


1 komentarz:

Dziękuję za komentarz. Komentarze reklamujące będą usuwane, jak i zawierające wulgaryzmy, czy obrażające.