sobota, 5 marca 2022

Chcę wiedzieć!

Ostatnio zainteresowały nas książki z serii Chcę wiedzieć Akademii Mądrego Dziecka. To pozycje dla dzieci, z których naprawdę można się wiele dowiedzieć o otaczającym nas świecie.
Tytuł: 
Wielka misja małej sondy

Seria: AKADEMIA MĄDREGO DZIECKA, CHCĘ WIEDZIEĆ

Autor: Joyce Lapin

Ilustrator: Simona Ceccarelli

Stron: 40


Wydawnictwo HarperCollins Polska
Każdy z nas chciałby podbić kosmos. Tu dzieci wraz z sondą kosmiczną New Horizons (Nowe Horyzonty) mają okazję poznać wygląd Układu Słonecznego.

Oczywiście zaczynamy od startu, który odbył się 19 stycznia 2006 roku. Sondę wyniosła rakieta nośna. Kierunek obrany - Pluton. Wyruszamy w drogę z Horyzontką i poznajemy razem różne planety. Kosmos jest wielki, ale i różnorodny.


To ciekawa naukowa podróż po kosmosie. 14 lipca 2015 cały świat mógł zobaczyć zdjęcia wykonane przez Horyzontkę. Pluton to już nie tylko kropka, ale planeta składająca się ze skał i lodu. Książkę wzbogaca wiele fotografii z tej kosmicznej wycieczki oraz infografiki. Kosmos tak daleki staje się nam bliższy i jeszcze bardziej interesujący.

Razem z tą pozycją czytelnik staje się badaczem kosmosu, każda strona zaciekawia i zachęca do dalszego śledzenia drogi kosmicznej Horyzontki. 
Tytuł: Dlaczego jemy rośliny? Sekrety owoców, warzyw i zbóż

Seria: AKADEMIA MĄDREGO DZIECKA, CHCĘ WIEDZIEĆ

Autor: Iban Eduardo Munoz


Ilustrator: Alberto Montt

Stron: 40
To książka o roślinach, które jemy. Skąd one się wzięły? Czy zawsze tak wyglądały? Jak w ogóle odkryliśmy rolnictwo?


Na początek czytelnik poznaje dwanaście najczęściej uprawianych roślin na  świecie. Jest to m.in. kukurydza. Jak wygląda dzika kukurydza? Grafiki w sposób prosty, ale też zabawny pokazują różne informacje. Aby ułatwić cały przekaz, wprowadzono także dialogi w formie komiksowych dymków.


A skąd biorą się nowe gatunki? Taki zwykły pomidor, a ma tyle odmian.

Kolorowe zabawne rysunki towarzyszą nam na każdej ze stron. W tak humorystyczny sposób autor przybliża dzieciom wiedzę o roślinach jadalnych. 

Obie książki to duże wydania w twardej oprawie. Obie zachęcają swoim wyglądem, ale też treścią, aby po nie sięgnąć.

1 komentarz:

Dziękuję za komentarz. Komentarze reklamujące będą usuwane, jak i zawierające wulgaryzmy, czy obrażające.