wtorek, 12 marca 2019

Nowe przygody Kubusia Puchatka

Kubuś Puchatek to kolejny miś, którego nie można pominąć, zaczytując się w literaturze dla dzieci. Książek z jego przygodami mamy kilka, ale tym razem będzie o wyjątkowej pozycji, czyli o "Nowych przygodach Kubusia Puchatka".

Nowe przygody Kubusia Puchatka


Tytuł: Nowe przygody Kubusia Puchatka 
czyli cały rok z Kubusiem Puchatkiem w Stumilowym Lesie
Autorzy: Paul Bright, Brian Sibley, Jeanne Willis, Kate Saunders na podstawie opowieści o Kubusiu Puchatku A.A. Milne'a
Ilustracje: Mark Burgess w stylu E.H. Sheparda
Rok wydania: 2018
Stron: 136
Wydawnictwo Znak emotikon

Moja recenzja:

Ten misiek ma już ponad 90 lat. Stworzył go w 1923 roku brytyjski pisarza A.A. Milne. Najpierw pojawił się w wierszu "Pluszowy miś", potem w książce "Kubuś Puchatek"a następnie kontynuację jego przygód można było przeczytać w "Chatce Puchatka". Pisarz zmarł w 1956 roku, jednak czytelnicy nadal uwielbiają tą postać. Stąd pomysł na kontynuację jego przygód. Podjęło się teko czworo pisarzy.

Cała książka podzielona została na cztery rozdziały: jesień, zima, wiosna, lato. Każde opowiadanie pokazuje uroki danej pory roku. Na ilustracjach stworzonych przez Marka Burgess'a wciąż jednak w stylu E.H. Sheparda, możemy zobaczyć jak urokliwym miejscem jest Stumilowy Las.

Stumilowy Las

Każdy rozdział napisał inny autor, ale całość nadal jest spójna i czuć tam charakter prawdziwych misiowych przygód. Jesień zaczyna się od prośby Krzysia, aby mu nie przeszkadzać, bo będzie grał świętego Jerzego w przedstawieniu. Wspomina też o smoku, z którym będzie walczył. Puchatek odchodzi, ale nie pozostaje obojętny na ostatnie słowa chłopca. Wszystkim w Stumilowym Lesie opowiada o smoku, którego zaczynają się coraz bardziej obawiać...
Jesień w Stumilowym Lesie

W opowiadaniu Briana Sibley'a pojawia się nowy bohater. Podczas panującej zimy Kubuś spotyka Pingwinka. To uroczy i początkowo nieśmiały bohater, który ożywia las zimową porą. Czytając Posłowie, dowiadujemy się, skąd wziął się pomysł na wkomponowanie tego bohatera do przygód Misia o Małym Rozumku. Jedno zdjęcie z rodzinnego archiwum A.A. Milne'a pozwala przypuszczać, że tak dziwna postać mogła pojawić się u boku Krzysia.

Opowiadania są naprawdę wspaniałe. Można się tylko cieszyć, że w końcu Kubuś i jego przyjaciele powrócili z nowymi historyjkami.
Nowe przygody Kubusia

Jeśli tak jak my uważacie, że Kubusia Puchatka nigdy za wiele, to sięgnijcie po jego nowe przygody. Na pewno spędzicie wspólnie miło czas.

5 komentarzy:

Dziękuję za komentarz. Komentarze reklamujące będą usuwane, jak i zawierające wulgaryzmy, czy obrażające.