czwartek, 14 marca 2019

Bing - nowy dwumiesięcznik i nie tylko!

Jestem ciekawa, czy znacie nowych bohaterów Waszych dzieci, czyli takich, o których nie było mowy za Waszego dzieciństwa. Taką postacią dla mnie jest Bing, z którym może utożsamiać się niejeden aktywny przedszkolak. Dziś na blogu o nowości wydawniczej Egmont nawiązującej do przygód tego serialowego bohatera, czyli o dwumiesięczniku Bing.Tytuł: Bing
Redaktor naczelna:

Jolanta Tomala
Nr 1/2019
Stron: 36

Wiek: +2
Wydawnictwo Egmont"Czasopismo dla najmłodszych dzieci „Bing” to nowość na rynku prasowym. Magazyn poszerzył portfolio Egmont Polska i trafił do sprzedaży 1. marca 2019 roku. Dwumiesięcznik adresowany jest do dzieci powyżej dwóch lat, a w szczególności w wieku przedszkolnym oraz wszystkich tych, które lubią wspólną zabawę z bohaterami serialu o tym samym tytule.

Moja recenzja:Jeśli jeszcze nie znacie bohatera tego nowego dwumiesięcznika, to powiem Wam, że jest nim 3-letni króliczek Bing. Na co dzień zajmuje się on tym, co dzieci w jego wieku. Przeżywa przygody na miarę każdego przedszkolaka pod czujnym okiem swojego opiekuna Flopa. Towarzyszą mu inne małe zwierzątka: przyjaciele Sula i Pando oraz kuzyni Koko i Charlie. 


Wraz z Bingiem i nowym dwumiesięcznikiem dziecko rysuje, maluje, poznaje literki i cyferki. Wszystko to przedstawione jest na łamach magazynu w sposób odpowiedni dla maluszków.  Jest kolorowo i energetycznie. Do tego znalazłam tam zadania muzyczne, które moja córka zawsze uwielbiała. Tego typu magazyn nie tylko bawi nasze dziecko, ale sprzyja też jego ogólnemu rozwojowi.Oczywiście to, co pewnie przekona do tej publikacji niejednego malucha, to dołączone figurki. W tym numerze jest to właśnie Bing oraz Flop. Są idealnie odwzorowane, więc od razu można przejść do zabawy nimi. Nadają się do odgrywania przygód obejrzanych w serialu lub przeczytanych w książce.

Bing i Flop
Tu przechodzimy właśnie do pięknego wydania z serii Moje Bajeczki.
Tytuł: Moje bajeczki o Bingu
Autor: zbiorowe opracowanie
Stron: 128
Data wydania: 05.03.2019
To kwadratowe wydanie jest bardzo kolorowe, pełne ilustracji przedstawiających przygody Binga i jego przyjaciół w ośmiu osobnych bajeczkach. Króliczek m.in.: piecze pierniczki, spotyka żabę, czy bawi się z przyjaciółmi w przyjęcie u Hipci. To przyjemne przygody, które mogłyby spotkać każdego przedszkolaka.To bajeczki do wspólnego czytania i oglądania. Ciekawe dialogi, sporo aktywności, ruchu. Dużo się dzieje, ale zawsze kończy się to wielkim pozytywem tak, aby wywołać u naszego maluszka uśmiech.

Takie publikacje przenoszące bohaterów telewizyjnych do świata książek to świetne oderwanie od nadmiaru technologii. Lepiej poczytać małemu dziecku bajkę, zrobić parę aktywnych zadań z gazetki, niż zasiąść jedynie przed telewizorem. Uczmy dzieci od małego, że czytanie oraz wspólne spędzanie czasu, to najlepsze, co można robić w wolnej chwili.

Kto zna Binga?

1 komentarz:

  1. Jak fajnie, żę do tej gazetki dołączone są figurki. Dzieciaki lubią takie dodatki.

    OdpowiedzUsuń

Dziękuję za komentarz. Komentarze reklamujące będą usuwane, jak i zawierające wulgaryzmy, czy obrażające.