środa, 9 sierpnia 2017

Zapowiedź DREAMS Wydawnictwo 08.2017

Zaczął się sierpień, więc czas na nowości wydawnicze DREAMS Wydawnictwo. Choć to środek wakacji, to pojawiło się u nich kilka nowych pozycji.„Historia o świętym Dominiku” Małgorzata Dudek, Paweł Koniarek OP

– premiera – 17.08.2017 r.

Dawno temu, w roku 1170 w Hiszpanii przychodzi na świat Dominik Guzman, chłopiec, który w przyszłości stanie się założycielem Zakonu Kaznodziejów.

Książka ta prezentuje w obrazach historię życia świętego Dominika. Współczesne ikony oraz nawiązujące do nich ilustracje przedstawiają opowieść o dzieciństwie, nauce, przyjaźniach, marzeniach, zaufaniu Panu Bogu i powstaniu zakonu braci głoszących Słowo Boże.

Książkę polecamy dla małych, dużych i całkiem dorosłych czytelników. Życzymy dobrych chwil spędzonych wspólnie na czytaniu tej opowieści, oglądaniu ilustracji i studiowaniu ikon.

 
„Moje życie ma cel! Rozmyślam, modlę się, rozumiem.” Rick Warren

– premiera – 17.07.2017 r.

Moje życie ma cel! Rozmyślam, modlę się, rozumiem prowadzi do 365 spotkań z Bogiem. Każde takie spotkanie zawiera cytat z Pisma Świętego, krótki komentarz z przesłaniem i modlitwę lub myśl przewodnią na dany dzień.

Książka powstała z myślą o dzieciach w wieku powyżej 8 lat i ma na celu pomóc młodym czytelnikom dostrzec to, kim są w oczach Boga. Aby chwycić młodych ludzi za serce, należy dać im pewność, że ich życie ma cel. Potrzeba, by dorastali ze świadomością własnej wartości w oczach Boga i budowali swoją osobistą relację z Chrystusem.

„Tańcząc z delfinami” Bonnie Leon

– premiera – 7.08.2017 r.

Dwudziestodwuletnia Claire Murray, od lat cierpiąca na tajemniczą chorobę, i trójka jej znajomych – stary zrzęda Tom, była hipiska Willow i maniakalna Taylor – planują wyprawę przez całe Stany, aby popływać z delfinami na Florydzie. Wszyscy razem tworzą grupę wsparcia dla osób przewlekle chorych i niepełnosprawnych. Nie dziwi fakt, że już w pierwszym dniu wycieczki potrzebują pomocy. W tej sytuacji przygodny autostopowicz Sean Sullivan wydaje się spaść im z nieba. Niemniej, ostatnią rzeczą, jakiej by chciał ten tajemniczy chłopak, jest przywiązywanie się do grupy chorych podróżników.

„Pamiętnik z Aniołem Stróżem” Lidia Miś
 
– premiera – 21.08.2017 r.
W Pamiętniku z Aniołem Stróżem możesz opisywać swoje przeżycia, snuć marzenia, układać modlitwy, podejmować postanowienia i dowiadywać się ciekawych rzeczy!

Zaproś swojego Anioła Stróża, by przeprowadził Cię przez ważne dla Ciebie sprawy. Razem z nim przyglądaj się życiu na ziemi i życiu w niebie, a kolorując ilustracje, nadaj swojemu pamiętnikowi taki wygląd, jaki tylko podpowie Ci fantazja!

„Pampiludki na Szlaku Szczęścia” Asia Olejarczyk

– premiera – 14.08.2017 r.

Tym razem baśniowe pampiludki zabierają małego czytelnika na wędrówkę, która przybliży mu znaczenie Ośmiu Błogosławieństw. W jaki sposób możemy „łaknąć sprawiedliwości”? Jak ktoś cichy może na własność posiąść ziemię? Co w ogóle znaczy „błogosławiony”? No i kim jest Sara, nowa przyjaciółka Gideona i Alimemka?

Ciekawa jestem czy coś Was zainteresowało? Nas na pewno kolejna część Pampiludków.

5 komentarzy:

 1. Ciekawe tytuły. Może na coś się skuszę.

  OdpowiedzUsuń
 2. Mnie najbardziej zainteresowała książka Tańcząc z delfinami.

  OdpowiedzUsuń
 3. Tańcząca z delfinami i Pampiludki zapowiadają się ciekawie :-)

  OdpowiedzUsuń
 4. Dla mnie chyba najlepszą propozycją jest '"Historia o świętym Dominiku"

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za komentarz. Komentarze reklamujące będą usuwane, jak i zawierające wulgaryzmy, czy obrażające.