sobota, 5 sierpnia 2017

Minionkowe szaleństwo

Wraz z premierą filmu "Gru, Dru i Minionki" pojawiło się wiele gadżetów związanych z filmem oraz z tymi małymi żółtymi stworkami. Wydawnictwo Egmont zadbało o wydanie paru książek w tym temacie, kilka z nich trafiło do użytkowania przez moją córkę.

Moja recenzja:

Byliśmy w kinie na tej bajce, oprócz mnie i mojej 7-letniej córki, były z nami moja przyjaciółka i jej 12-letnia córka. Obie dziewczyny były bardzo zadowolone z seansu, my jako dorośli nieco mniej (mnie rażą np. tam wady wymowy bohaterów), ale to dzieci się miały dobrze bawić, nie my.

 
Tytuł: Gru, Dru i minionki. Agnes kocha jednorożce!
Ilustrator: Universal Studios
Rok wydania: 2017
Stron: 32
Pierwszą książką jaką chce Wam pokazać jest słodka pozycja do czytania. Opowiada o Agnes i jej zamiłowaniu do jednorożców. Niewielka ilość tekstu, która jednak dokładnie opowiada o tym, co przytrafiło się dziewczynce. Mamy tu także opis filmowej wyprawy w poszukiwaniu mistycznego jednorożca. Całość uzupełniona jest kadrami z filmu. To lektura, z którą moja córka bardzo chętnie zmierzyła się sama.


 Tytuł: Gru, Dru i minionki. 1000 naklejek
Ilustrator: Universal Studios
Rok wydania: 2017
Stron: 40


 

1000 naklejek, czy to nie za dużo? Moja córka uwielbia naklejki, ma nawet specjalny zeszyt, gdzie przykleja różne naklejki, jakie się jej trafią. Oprócz naklejek, które możemy przyklejać gdzie tylko chcemy, są specjalne strony z zadaniami. Tu ćwiczymy czytanie ze zrozumieniem oraz percepcję wzroku. Mnóstwo dodatkowych naklejek w postaci Minionków czy nawet świnek trafia w różne miejsca. Ostatnio np. oznaczyliśmy każdemu kubek jednorazowy na pikniku.
Tytuł: Gru, Dru i minionki. Książka z tatuażami
Ilustrator: Universal Studios
Rok wydania: 2017
Stron: 32
Ta książka natomiast była faworytem mojej córki. Gdy zobaczyła, że są tam tatuaże, stwierdziła, iż musi ją mieć. Samych klejonych tatuaży jest 25 i znajdują się na pierwszej stronie. Bez problemu trzymają się na skórze. Taki fajny gadżet na wakacje.

Natomiast reszta książki to specjalne zadania dla dzieci: labirynty, łamigłówki, kolorowanie, dorysowywanie. Wszystko w Minionkowym klimacie oraz z rodziną Gru.
Tytuł: Gru, Dru i minionki. Szukaj i znajdź
Ilustrator: Universal Studios
Rok wydania: 2017
Stron: 24Natomiast ta pozycja jest moją ulubioną, bo ćwiczy spostrzegawczość. Już kiedyś pokazywałam Wam poprzednią część Minionki. Znajdź je wszystkie. Teraz nowy film i nowa książeczka do wyszukiwania przeróżnych rzeczy, która zmusza też do koncentracji.

 
Tytuł: Gru, Dru i minionki. Superkolorowanki
Ilustrator: Universal Studios
Rok wydania: 2017
Stron: 48
No i kolorowanki, dla wygody dołączone są kredki. Można malować bez końca 😁. Kto lubi te żółte Minionki, to nigdy nie będzie miał dosyć.Jak widzicie Minionki towarzyszą nam ostatnio codziennie i w różnej formie. Chyba w ofercie znajdzie się dla każdego coś ciekawego.
http://egmont.pl/

A jak u Was z Minionkami? Dzieci je lubią?

8 komentarzy:

Dziękuję za komentarz. Komentarze reklamujące będą usuwane, jak i zawierające wulgaryzmy, czy obrażające.