czwartek, 9 maja 2013

Karty obrazkowe Warzywa Kapitan Nauka (Edgard) - recenzja.

W poszukiwaniu pomocy logopedycznych dla mojej córeczki trafiłam na produkt Wydawnictwa Edgard:

Opis produktu:

Unikalny pakiet (karty + poradnik), który służy do wczesnej edukacji najmłodszych (dzieci od 1. do 3. roku życia). Jest doskonałą pomocą dla opiekunów, którzy mogą wykorzystywać go do organizowania dzieciom zabaw wspierających ich rozwój a także do nauki czytania globalnego inspirowanej metodą Glenna Domana. Dołączony do kart poradnik stworzyła para doświadczonych psychologów.
Zestaw trwałych kart 
Zestaw trwałych, usztywnionych kart obrazkowych dla dzieci od 1. do 3. roku życia służy do kreatywnej nauki i zabawy w czytanie. Na kartach zamieszczono kolorowe rysunki z podpisami (awers) i powtórzonym dużym podpisem (rewers). Karty są doskonałym wstępem do wczesnej edukacji. Ich konstrukcja oparta jest na metodzie globalnego czytania, opracowanej przez Glenna Domana. We­dług jej wytycznych uczyć mogą się dzieci w każdym wieku, bez poczucia, że wykonują żmudne ćwiczenia. Ponadto zaba­wa z kartami znakomicie wspomaga rozwój mowy, rozbudza w dziecku ciekawość świata i stymuluje pracę jego mózgu.
Poradnik dla opiekunów 
Poradnik dla opiekunów stworzyli Natalia i Krzysztof Minge – para psychologów specjalizujących się we wspomaganiu rozwoju intelektualnego najmłodszych dzieci i twórcy autorskich programów nauczania. W poradniku zamieścili pomysły na kilkadziesiąt rozbudowanych zabaw i gier przy użyciu kart oraz informacje o tym, jak wykorzystywać karty do nauki inspirowanej metodą Glenna Domana. Dzięki zabawie z zestawem dzieci wzbogacą m.in. zasób słownictwa, co bardzo ułatwi im start w przedszkolu i szkole. A zapoznanie z pisownią i znaczeniem pierwszych słów zachęci je do dalszej nauki.
Cena: 14,99zł
Seria: Kapitan Nauka
Producent: Wydawnictwo Edgard

Moja opinia:

Moja córcia ma 3 latka, ale te karty bardzo nam się teraz przydają. Jak na razie mało mówi i dlatego wciąż ćwiczymy różne zadania mogące wspomóc jej rozwój mowy. Oczywiście wspomaga nas również regularnie logopeda. Ale ćwiczyć trzeba codziennie.
Najpierw zaczęliśmy od Kart do jęz. angielskiego, pisałam kiedyś już o nich TUTAJ.
Przy ich pomocy wzbogacam słownictwo mojej córci jak na razie w ojczystym języku. Poszukując kolejnych kart z kolejnymi wyrazami trafiłam na Nowość Wydawnictwa Edgard: Karty do nauki czytania.
Wybrałam nam Karty obrazkowe WARZYWA. Córcia swoją zabawę oczywiście zaczęła od równiutkiego układania ich w linii. Bardzo jej się spodobały.
Obrazki są bardzo ładne, wyraziste. Karty dość duże znajdują w tekturowym pudełku, w którym też wygodnie się je przechowuje.

Z jednej strony dość grubej karty znajduje się namalowane warzywo, a z drugiej napisane słowo. Dzięki takiemu połączeniu można uczyć już małe dziecko czytania według metody  Glenna Domana. My się uczymy słów, a niektóre dzieci dzięki takiej zabawie mogą zacząć naukę czytania, bo słowa są napisane bardzo wyraźnie.
W zestawie znajdziemy również poradnik, w którym znajdziemy wiele możliwości użycia kart w zabawie i nauce.

Karty są różnych kolorów, więc można przy okazji uczyć się np. dobierania w pary tych samych odcieni.

Jak na razie korzystamy z nich prawie codziennie i są bardzo przydatne. Bo jak już słowo mamy opanowane, to uczę moją córkę bardziej poprawnej wymowy. A w przyszłości mam nadzieję posłużą nam w końcu i do nauki czytania.Znajdziemy też inne wersje tej serii Kart Obrazkowych:
- Pierwsze słowa
- Owoce
- Transport
- Zwierzęta Dzikie
- Zwierzęta wiejskie
Całą ofertę Wydawnictwa Edgard znajdziecie TUTAJ.


Są też na FB TUTAJ.
Jak Wam się podoba taka pomoc edukacyjna?

10 komentarzy:

 1. Bardzo fajne są te karty, ja wybrałabym zwierzęta dla mojego juniorka ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. My akurat zwierząt uczymy się z Super Quiz Zwierzęta oraz z książeczek dla dzieci.


   Usuń
 2. super takie karty, zwłaszcza dla dzieciaczków uczących sie nazw ;)

  OdpowiedzUsuń
 3. Świetne karty :) My miałyśmy te do nauki niemieckiego :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Jak to dobrze, że teraz można dostać takie ciekawe i 'mądre' zabawki do nauki. Wyglądają naprawdę ładnie i solidnie :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Ostatnio zastanawiałam się nad ich zakupem. Nie wzięłam ich i teraz widzę, że muszę poczekać z nimi, bo mają ostre końce. A tego nie lubię.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie zwróciłam na to uwagi, ale są rzeczywiście dość ostre, tyle, że mojej 3-latce to już w niczym nie przeszkadza.

   Usuń
 6. My na razie mamy coś do ćwiczenia pamięci innej firmy, stosujemy jako naukę przedmiotów, typu: gdzie tu jest motylek", ale ta nasza gra kosztowała 35 zł a ma takie małe karteczki.

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za komentarz. Komentarze reklamujące będą usuwane, jak i zawierające wulgaryzmy, czy obrażające.