wtorek, 24 października 2023

"Jak powstaje dorosły" Rachel Greener

Jest to książka pokazująca dzieciom po prostu, jak wygląda dojrzewanie.
Tytuł: Jak powstaje dorosły

Autor: Rachel Greener

Ilustracje: Clare Owen

Stron: 32

Data premiery: 06.09.2023

Wydawnictwa HarperCollinsMoja recenzja:

Jak widzicie po okładce, jest to lektura w tęczowych kolorach. Pokazuje dzieciom dojrzewanie, biorąc pod uwagę także aspekty różnej płciowości i tolerancji wobec każdego.

Zacznijmy jednak od początku. Pierwsze strony to prezentacja nastolatków. Każdy z nich wygląda inaczej, lubi co innego, ale każdy z nich przejdzie proces dojrzewania. Kolejne strony pokazują te zmiany zarówno u chłopców, jak i u dziewczynek. Są to zmiany cielesne (fizyczne), ale także natury psychicznej. 

Jest to książka pokazująca w prosty sposób, czego dzieci mogą się spodziewać, wchodząc w okres dojrzewania. To wiedza, którą jeszcze długo będą budować i pogłębiać, ale na początek wystarczy.
To pozycja, która pozwoli dziecku przygotować się na ten kolejny krok w dorastaniu. Oczywiście warto razem z dzieckiem sięgnąć po taką lekturę i od razu odpowiedzieć na dodatkowe pytania, które pojawią się u naszej córki lub syna.

Na koniec kilka odpowiedzi na ważne pytania. No i gdzie szukać pomocy, gdy w okresie dojrzewania pojawią się problemy za trudne do ogarnięcia przez nastolatka. 
Telefon zaufania: 116 111.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuję za komentarz. Komentarze reklamujące będą usuwane, jak i zawierające wulgaryzmy, czy obrażające.