czwartek, 2 listopada 2023

Błyskawiczna gra "Halli Galli"

Jeśli lubicie proste i dynamiczne rozgrywki, to polecam Wam jedną z wersji gry Halli Galli.
Tytuł: Halli Galli
Autor: Haim Shafir

Ilustracje: Oliver Freudenreich

Wiek: 6+
Ilość graczy: 2-6 osoby


Zawartość pudełka:
  • 56 kart do gry 
  • 1 dzwonek
Gra wydana przez Wydawnictwo Egmont.


Moja recenzja:

Jest to gra wielkości kieszonkowej. W tekturowym pudełku znajduje się specjalny dzwonek oraz karty do gry. Jest też instrukcja, na którą wystarczy poświęcić dosłownie kilka minut i już możemy rozpocząć grę.
Wszystkie karty rozdajemy wśród graczy. Może być ich dwóch, ale także i sześciu. Na środku stawiamy dzwonek, do którego każdy powinien mieć taką samą dostępność. Każdy z graczy po kolei zagrywa kartą z góry swojej talii.I teraz ta najważniejsza zasada. Gdy wśród rozegranych kart znajduje się dokładnie 5 takich samych owoców, to wciskamy dzwonek. Kto pierwszy, ten zgarnia wszystkie już zagrane karty graczy. Wygrywa gracz z największą liczbą kart lub ten, który zgarnie wszystkie karty.

Rozgrywka toczy się błyskawicznie. Każda wyłożona karta to kolejna szansa na końcową wygraną. Liczy się tu refleks i bezbłędność. Za pomyłki w liczeniu niestety płaci się swoimi kartami.

Naprawdę świetna gra i w sumie dla każdego. Wytłumaczenie zasad zajmuje dosłownie chwilę i można już grać. A gadżet w formie dzwonka robi tu świetną robotę, dodając dynamizmu każdej turze.

Dostępne są też dwie inne wersje tej gry: "HALLI GALLI Junior", "HALLI GALLI Twist".

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuję za komentarz. Komentarze reklamujące będą usuwane, jak i zawierające wulgaryzmy, czy obrażające.