wtorek, 29 sierpnia 2023

Mój pierwszy komiks 5+. Rodzina Borsuków i Lisów przedstawia: Drzewa. Tom 2

Przygody Rodziny Borsuków i Lisów zdążyliśmy już poznać, jednak tym razem czeka nas jeszcze więcej nauki ;)

Tytuł: Mój pierwszy komiks 5+. Rodzina Borsuków i Lisów przedstawia: Drzewa. 
Tom 2

Scenarzysta: Brigitte Luciani

Ilustrator: Eve Tharlet

Stron: 32

Wydawnictwa Egmont


Moja recenzja:

Tym razem trafił nam się komiks, który nie tylko opowiada ciekawą historię zwierzątek, ale dodatkowo fajnie edukuje. Jeśli będziecie szukać tej serii, to zwróćcie uwagę na to małe okrągłe logo z napisem "Rodzina Borsuków i Lisków przedstawia". To właśnie znak, że to jest ten specjalny edukacyjny tom.


Przygoda rozpoczyna się od wspólnego zbierania grzybów. Dzieci-zwierzątka zauważają, że ścięty pień drzewa wypuścił małe gałązki. Zaintrygowane widokiem rozpoczynają rozmowy o DRZEWIE.

W tym komiksie znajdziemy więcej takich stron jak ta poniżej. W ten sposób autorzy przedstawili dzieciom sporo wiedzy na temat drzew i ich rozwoju. Na początek informacje o korzeniach, dalej o liściach. Tu wspomniana zostaje fotosynteza. Ważnym tematem są też nasiona i pień drzewa. Wszystkie opisy są bardzo dokładne i uzupełniają je staranne rysunki. 


Cała wiedza przyswajana jest w bardzo przystępny sposób, bo odbywa się podczas przygód borsuków i lisków. To bardzo fajny sposób na naukę. 

Te komiksy są naprawdę piękne ze względu na ślicznie namalowane ilustracje, a do tego tu jeszcze tyle wiedzy. Naprawdę warto sięgnąć z dziećmi po takie pierwsze albumy.
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuję za komentarz. Komentarze reklamujące będą usuwane, jak i zawierające wulgaryzmy, czy obrażające.