czwartek, 31 sierpnia 2023

Kartonowe książeczki dla maluchów

Jak wiadomo, dla najmłodszych dzieci najlepsze są kartonowe książeczki. Tym razem pokażę Wam dwie nowości od Wydawnictwa HarperCollins.

Moja recenzja:


Tytuł: 
Cześć, Tomek! Tomek i Przyjaciele. Książka z registrami

Autor: opracowanie zbiorowe

Ilustracje: Mattel

Stron: 16

Data premiery: 23.08.2023

Zacznijmy od fanów Tomka. Książeczka "Cześć, Tomek!" pozwala szybko poznać jego przyjaciół. Zobaczcie na te kolorowe połówki koła. W każdym z nich mamy inny pojazd, czyli innego przyjaciela naszego Tomka. Jeśli chcemy dowiedzieć się więcej o danej postaci, to wystarczy otworzyć na tej stronie książeczkę.Strony są kartonowe, więc wygodne do samodzielnego otwierania przez dziecko. Do tego można zauważyć okrągłe brzegi, więc pozycja jest w pełni bezpieczna.

Każda strona to ilustracja przedstawiająca jednego z przyjaciół Tomka. Są to między innymi: Gabryś, Kamcia, Bruno, Diesel czy Piotruś. Tam także dowiemy się, co lubią poszczególne postacie.

Taka książka to na pewno ciekawy sposób na wspólne spędzanie czasu z dzieckiem.

Tytuł: Poznaj Bingo

Autor: opracowanie zbiorowe

Ilustracje: Ludo

Stron: 10

Data premiery: 23.08.2023
Druga książeczka związana jest z dość "świeżym" bohaterem, czyli Blue. Bajka ta powstała w Australii w 2018 roku, a w Polsce była emitowana dopiero od 2019 roku. Jednak szybko dzieci obdarzyły tego pieska sympatią. Książka "Poznaj Bingo" opowiada o młodszej siostrze Blue.

Oczywiście pierwszym plusem tej pozycji jest jej wygląd. Strony wycięte w kształt pieska robią fajne wrażenie. Na kolejnych kartonowych kartkach możemy się dowiedzieć nieco więcej o Bingo. Zobaczymy, jak wygląda i co naprawdę lubi. Taka krótka charakterystyka jednego z bohaterów bajki "Blue".Ciekawa jestem, którą z tych bajek Wasze dzieci lubią bardziej?

1 komentarz:

Dziękuję za komentarz. Komentarze reklamujące będą usuwane, jak i zawierające wulgaryzmy, czy obrażające.