czwartek, 14 kwietnia 2022

"Co jeść, żeby wzmocnić zdrowie psychiczne" Dr Drew Ramsey

Czas na poradnik, który może poratować Wasze zdrowie i Wasze kuchnie. "Co jeść, żeby wzmocnić zdrowie psychiczne" z Taniaksiążka.pl to pozycja idealna na obecne czasy.


Tytuł: Co jeść, żeby wzmocnić zdrowie psychiczne. Dieta wspomagająca walkę z depresją i lękiem

Autor: Dr Drew Ramsey

Stron: 336

Rok wydania: 2022

Wydawnictwo KobieceMoja recenzja:

Poradnik dedykowany jest osobom walczącym z depresją i lękiem. Ja myślę, że jednak warto temu zapobiegać i skoro jednym z elementów wpływających na nasze psychiczne zdrowie jest dieta, to warto o nią zadbać, zanim będzie za późno.

Stare chińskie przekleństwo mówi: „Obyś żył w ciekawych czasach”. I tak się niestety obecnie dzieje. Najpierw pandemia, teraz wojna, do tego to wszystko odbija się na naszym codziennym życiu, pracy, domu. Czas zadbać o siebie i ta książka może być takim początkiem dla nas. Chcesz coś zmienić w życiu? Możesz zacząć od nawyków żywieniowych.

Autor przedstawia nam jaki wpływ na komórki mózgowe ma spożywany przez nas pokarm oraz które witaminy i minerały są dla naszych organizmów najważniejsze. Dr Drew Ramsey przedstawia teorię, że żywienie może mieć wpływ także na zaburzenia nastroju oraz na odczuwanie stresu. Tu autor powołuje się na naukowe fakty wpływu diety na zdrowie psychiczne.

To poradnik z księgarni Taniaksiazka.pl naprawdę dla każdego, ale szczególnie dla wszystkich, którzy chcą zadbać o zdrowie swoje i swoich bliskich.

Na koniec czas na sześciotygodniowy plan żywieniowy. Mamy tu konkretne składniki i przepisy do zastosowania w domowej kuchni, choć nie ma tu żadnych kategorycznych poleceń. 

Okazało się, że składniki, które poleca autor, bardzo mi odpowiadają. Chociaż je lubię, to jednak w mojej kuchni rzadko gościły, a tym bardziej razem i częściej. Najbardziej upodobałam sobie sałatki z różnymi mieszankami sałaty i szpinaku z dodatkiem jajek, oliwy i włoskich orzechów. Czas także, aby w moim domu na stałe zagościł kefir i przede wszystkim produkty nieprzetworzone. 

1 komentarz:

Dziękuję za komentarz. Komentarze reklamujące będą usuwane, jak i zawierające wulgaryzmy, czy obrażające.