środa, 20 kwietnia 2022

Wiosenne książeczki "z ruchem"

Chociaż pogoda ostatnio jest dość kapryśna, to jednak wokół słychać śpiew ptaków, a ostatnio widziałam również kilka motylków. Dlatego uważam, że to dobry czas na wiosenne książeczki dla najmłodszych.
Tytuł: Pająk / Pszczoła

Seria: Akademia mądrego dziecka. Pokochaj naturę

Autor: Campbell Books

Ilustrator: Teresa Bellon 


Premiera: 13.04.2022

Stron: 12

Wydawnictwo HarperCollins Polska


Moja recenzja:

Są to kolorowe książeczki jak zwykle bezpieczne dla maluszków. Będą mogły również samodzielnie je przeglądać.

To pozycje nie tylko dla fanów pajęczaków i owadów. To książki dla wszystkich dzieci, które co dnia poznają otaczający świat. 

Pierwsza z nich opowiada o pająkach. Można zobaczyć, jak na przykład budują pajęczynę. Oczywiście fenomenem tej książeczki jest aktywność typu: przesuń i odkryj. Ja sama lubię poruszać tymi obrazkami i zobaczyć, co tam się jeszcze ukryło. Są to elementy, które pozwalają dzieciom lepiej się skupić na obrazkowej treści. Dodatkowo wspierają rozwój małej motoryki. 

Czy pająków należy się bać? Dzieci nie mają przed nimi wrodzonego strachu, więc może niech się jednak zaprzyjaźnią.Natomiast ta książeczka z pszczółkami jest bardzo urocza. Zaczynamy od ich budowy, a dalej trafiamy do ula. 

Zobaczcie! Jednym ruchem otwieram ul i zaglądam do środka. Jest królowa, truteń i robotnica, bez której nie byłoby zdrowego i słodkiego miodu. Czy nie są one miluśkie?

Warto chronić pszczoły i o tym jest też mowa w książeczce. Już małe dzieci mają okazję dowiedzieć się, jak ludzie mogą o nie zadbać.

Z takimi książeczkami można przyjemnie przygotować się na wiosnę.

1 komentarz:

Dziękuję za komentarz. Komentarze reklamujące będą usuwane, jak i zawierające wulgaryzmy, czy obrażające.