czwartek, 28 kwietnia 2022

Komiksowy mix

Post zbiorczy z różnymi komiksami, dla każdego coś ciekawego. Wszystko od Wydawnictwa Egmont.

Tytuł: Emma i Wioletta. Pierwsze wątpliwości. Tom 2

Seria: EMMA I WIOLETTA

Scenarzysta: Jérôme Hamon

Ilustrator: Lena Sayaphoum

Premiera: 13.04.2022

Stron: 48


To już drugi tom przygód dwóch sióstr: Emmy i Wioletty. Mamy okazję poznać ich dalsze losy. Emma zaczęła naukę w elitarnej Szkole Tańca Opery Paryskiej, a Wioletta szuka swojego tanecznego stylu.

Walka z przeciwnościami, przyjaźń, rodząca się miłość to w skrócie, co czeka nas w tej części. To komiks dla nastolatek szukających swojego miejsca, odkrywających nowe pasje i marzenia. Do tego piękne ilustracje pokazujące subtelne ruchy taneczne i dziewczęce emocje. Historia tytułowych bohaterek jest coraz bardziej wciągająca i na pewno czytelnik chętnie sięgnie  po kolejny tom ich przygód. To komiks dla wrażliwych nastolatek.
 
Tytuł: Yakari. Władcy równi. Tom 13

Scenarzysta: Job 

Ilustrator: Derib

Premiera: 27.04.2022

Stron: 48
 
Yakari to indiański chłopiec, na którego zawsze zwierzęta mogą liczyć. Tak jest również i tym razem. Wyrusza wraz ze swoim koniem Małym Piorunem w podróż, aby bliżej poznać bizony.


Yakari wie, jak wiele zawdzięcza jego plemię tym zwierzętom, dlatego chętnie podejmuje się ich ochrony. Przygoda chłopca jest bardzo ciekawa, ale i niebezpieczna. Napotyka watahę wilków, z którymi musi sobie poradzić. To wszystko dzieje się na Wielkich Równinach Ameryki, gdzie spotyka olbrzymie stado bizonów.

To komiks o wciągającej akcji, gdzie dobro zawsze zwycięża.

Tytuł: 
Lucky Luke. Kid Lucky. Niebezpieczne lasso. Tom 2

Scenarzysta/Ilustrator: Achdé


Premiera: 13.04.2022

Stron: 48
Pierwszy raz miałyśmy okazję spotkać Lucky Luke jako małego chłopca. Wygląda to bardzo ciekawie i zabawnie.

Wszystko zaczyna się od spotkania dorosłego Lucky Luke z bandytą, który okazuje się jego dawnym kolegą z dzieciństwa. Już wtedy dawał się we znaki. To sprawia, że przenosimy się z naszym kowbojem w świat jego dzieciństwa.

Tam Lucky Luke łobuzuje wraz z grupą kolegów i koleżanek. Całość jest podzielona na wiele niezależnych historyjek, które są bardzo zabawne. Okazuje się, że Lucky Luke był zwyczajnym chłopcem, który lubił zabawę i wygłupy z kolegami. Wszystko to rozgrywa się w miasteczku Nothing Gulch w kowbojskim klimacie.

Jeśli Wasze dzieci jeszcze nie przekonały się do czytania komiksów o tym znanym kowboju, to może warto, aby zaczęły od serii Kid Lucky. 


Natomiast teraz pokażę Wam Lucky Luke w nieco innych barwach.
Tytuł: Lucky Luke. Wanted Lucky Luke!

Scenarzysta: Matthieu Bonhomme

Ilustrator: Matthieu Bonhomme

Premiera: 27.04.2022

Stron: 64Jest to wydanie w twardej oprawie liczące sobie aż 64 strony. To drugi po „Człowieku, który zabił Lucky Luke’a” z napisanych poza główną serią albumów o dzielnym kowboju autorstwa Matthieu Bonhomme’a.

Ilustracje charakteryzują się tylko wybranymi barwami. Są to żółcie, pomarańcze, czerwienie w dzień lub odcienie niebieskiego w nocy. Stwarza to całkowicie inny nastrój. Komiks jest bardziej mroczny i podniosły niż tradycyjne albumy.

Lucky Luke wydaje się starszy, poważniejszy i jeszcze bardziej samotny. 


Okazuje się, że sam jest poszukiwany listem gończym, choć nie wie za co. Na jego drodze pojawiają się trzy młode kobiety, siostry. Czy tym razem Lucky Luke ulegnie wdziękom pięknej płci i miłości? Na pewno możecie liczyć na pojedynki rewolwerowców i wiele zwrotów akcji.
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuję za komentarz. Komentarze reklamujące będą usuwane, jak i zawierające wulgaryzmy, czy obrażające.