czwartek, 22 kwietnia 2021

Pudełko pełne zabawy

Układanki dla dzieci to nie tylko świetna zabawa, ale także "inwestycja" w ich rozwój. Pudełko pełne zabawy to nowy pomysł na tego typu zajęcie dla dzieci do lat trzech.Tytuł: Zwierzęta. Akademia mądrego dziecka. Pudełko pełne zabawy
Autor: Zbigniew Dmitroca
Ilustrator: Marzka Dobrowolska
Premiera: 14.04.2021


Moja recenzja:

W tekturowym pudełku znajduje się papierowa książeczka. Zabawę możemy rozpocząć od przeczytania jednego z wierszyków na temat danego zwierzęcia. Warto wymienić tu jego podstawowe cechy wyglądu, aby łatwiej było go potem ułożyć.

Następnie rozkładamy przed dzieckiem wybrane elementy i zaczyna się cała zabawa w układanie.


Taka układanka jest naprawdę o wiele lepsza niż tradycyjne puzzle. Do ułożenia mamy 8 elementów. Są to podłużne paski, które możemy umieścić w specjalnej do tego przeznaczonej tacce lub po prostu bezpośrednio na stoliku. Nie ma tu mowy o przypadkowym ułożeniu. Dziecko musi połączyć fragmenty obrazka na podstawie tego, co widzi na każdym pojedynczym puzzlu.

Takie pudełko zawiera aż osiem osobnych układanek. W tym zestawie są to zwierzęta: słoń, niedźwiedź, lis, tygrys, lew, zebra, żyrafa i krokodyl.

Elementy układanki są bardzo solidne i wytrzymają na pewno niejedno układanie.

Tego typu zabawy świetnie rozwijają u dzieci motorykę małą oraz spostrzegawczość. Świetnie też tu pracuje koordynacja oko - ręka. To zabawa poprawiająca też koncentrację u dziecka. Są to puzzle, którą uważam za bardzo wartościowe.

1 komentarz:

  1. Super opcja na spędzanie wolnego czasu przez najmłodszych :)

    OdpowiedzUsuń

Dziękuję za komentarz. Komentarze reklamujące będą usuwane, jak i zawierające wulgaryzmy, czy obrażające.