sobota, 24 kwietnia 2021

Przyroda blisko nas - z Mironem i Reginką

Książki o przyrodzie są u nas szczególnie lubiane. Tym razem w serii "Pomóż mi przetrwać" ukazały się książki o fokach i trzmielach.Tytuł: Miron w pułapce 
/Reginka szuka domu
Autor: Ewa Nowak

Ilustracje: Anna Łazowska
Seria: Pomóż mi przetrwać
Premiera: 
14.04.2021
Stron: 32 Moja recenzja:

Miron to mała szara foka, która wraz ze swoją rodziną żyje w Bałtyku. Jego szczęśliwe życie przerywa zaplątanie się w sieć rybacką. W taki oto sposób trafia pod opiekę pracowników stacji morskiej.To książka pokazująca jak żyją foki i jak my ludzie możemy im nie przeszkadzać w przetrwaniu, a może nawet pomóc.


Dla mojej córki równie ciekawa okazała się książka "Reginka szuka domu". Opowiada o królowej trzmieli Reginie. Dzięki tej krótkiej opowieści dziecko ma okazję dowiedzieć się, w  jakich warunkach żyją te owady, jak im nie szkodzić i jak można w mądry sposób je wspierać na co dzień. Należy pamiętać, że trzmiele są bardzo pożyteczne, zapylają wiele roślin, choćby te znajdujące się w szklarniach, gdzie pszczoła miodna nie chce wlatywać.


Niedawno córka przygotowywała się do konkursu "
Pszczoły, pszczolinki, trzmiele i inne owady zapylające", więc mogła sprawdzić wiedzę na temat trzmieli.

Fajnym podsumowaniem bajki jest strona z różnymi ciekawostkami na temat tych owadów. Jednak najciekawszym tematem jest rozdział o hotelu dla owadów. Ostatnio podczas jednej z wycieczek widzieliśmy takie domki dla owadów i bardzo nam się podobały. Możliwe, że już niedługo mniejsza wersja takiego miejsca powstanie w naszym ogrodzie.

To bardzo ciekawe pozycje pozwalające dzieciom poznać przyrodę.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuję za komentarz. Komentarze reklamujące będą usuwane, jak i zawierające wulgaryzmy, czy obrażające.