wtorek, 27 kwietnia 2021

Muminki na lato, jesień i każdy dzień

Muminki to wyjątkowe stworki żyjące w Dolinie Muminków. Co tym razem spotka Muminka w tej dziwnej, ale i pięknej krainie?Tytuł: Muminek i wiosenna niespodzianka / Muminek i złoty liść /Muminek i gwiazdka z nieba
Seria/cykl: MUMINKI, OPOWIADANIA Z DOLINY MUMINKÓW

Autor: Richard Dungworth, Tove Jansson


Premiera: 2021

Stron: 32
Wydawnictwo HarperCollins Polska


Moja recenzja:

Każda z części opowiada o perypetiach Muminka i innych mieszkańcach Doliny Muminków. Przyznam się, że kiedyś w dzieciństwie nie lubiłam Muminków, bo nie rozumiałam ich magii. Teraz uważam historie o tych stworkach za bardzo ciekawe i wartościowe. Tak jest i obecnie gdy wspólnie z córką wzięłyśmy się za czytanie tej kolorowej serii. 

"Muminek i gwiazdka z nieba" to historia pokazująca wprost magię tej krainy. Znaleziony kamyk ma być gwiazdką z nieba, która może spełnić życzenie. O co poprosi Muminek? Czego by chciał najbardziej na świecie?

Prosta historia, która zawiera w sobie wiele przemyśleń. Znaleziony skarb wskaże nam to, co dla nas jest ważne w życiu.

"Muminek i złoty liść" to jesienna opowieść. Muminek wraz z Ryjkiem znajdują złoty liść. Pragną odnaleźć drzewo, z którego spadł. Wspólnie wyruszają w podróż.

Odszukanie złotego drzewa to tylko pretekst dla czytelnika, aby spojrzeć na ważną wartość, jaką jest prawdziwa przyjaźń.

"Muminek i wiosenna niespodziana" przenosi nas do tej magicznej krainy jeszcze sennej. Muminek budzi się z zimowego snu, mimo że wciąż na dworze jest jeszcze zima. Zaczyna podążać po swoim świecie, który wciąż otula biała kołderka. Gdzie zawędruje, czy znajdzie wiosnę i czy zdąży do domu na muminkowe śniadanie? Piękna opowieść do wspólnego poszukiwania kolejnej pory roku.Warto sięgnąć wspólnie z dziećmi po metafizyczne opowieści od Tove Jansson'a i odkryć razem wrażliwy świat Muminków. Kolorowe ilustracje są wspaniałym uzupełnieniem tych bajek. Wspólne czytanie i wspólne rozmowy pozwolą dziecku odkryć świat z tej dobrej strony.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuję za komentarz. Komentarze reklamujące będą usuwane, jak i zawierające wulgaryzmy, czy obrażające.