sobota, 30 listopada 2019

"Wspaniała planeta Ziemia i jej przyroda" ART Egmont

Świat przyrody nas otaczającej jest piękny, zaskakujący i często jeszcze przez nas nieznany. Książki, które dotykają tej tematyki, są w naszym domu chętnie oglądane i czytane. Dziś pokażę Wam wielką księgę o przyrodzie wydaną w serii ART Egmont.


Tytuł:  Wspaniała planeta Ziemia i jej przyroda
Autor /Ilustrator: Rachel Ignotofsky
Data wydania: 30.10.2019
Stron: 128
Wydawnictwo Egmont

"W książce „ART. Wspaniała PLANETA ZIEMIA i jej przyroda” mali czytelnicy znajdą:

● opisy małych i dużych ekosystemów Ziemi: pustyni, lasów deszczowych, a nawet… kropli wody;● czytelne mapy, rysunki infografiki objaśniające, jak funkcjonuje nasza planeta;● ciekawostki i porady, jak możemy dbać o Ziemię i jej przyrodę;● dużą dawkę wiedzy podaną w ciekawej, przyjaznej formie.

Moja recenzja:

Jest to pięknie wydana duża księga. Jej rozmiar to  24.5 cm x 30.0 cm. Oprawiona w twardą oprawę nada się na wielogodzinne przeglądanie i czytanie.

Wewnątrz znajdziemy m.in. doskonale opisane ekosystemy poszczególnych kontynentów. Poznamy także obszary polarne (Arktyka, Antarktyda) i wodne (otwarte oceany, głębiny i inne zbiorniki wodne).Oprócz szczegółowych opisów mikrosystemów znajdziemy też grafiki, które w zrozumiały sposób odzwierciedlają cały proces przyrodniczy.

To nie jest książka na jeden, dwa wieczory. To pozycja, która zajmie nas, w naszym przypadku mnie i moją córkę, na wiele dni i tygodni. Będzie to czas nauki, ale przede wszystkim rozumienia, jak działa przyroda i jaką rolę odgrywają jej poszczególne elementy. 

Właśnie tu pojawiają się m.in.: obszary śródziemnomorskie, sawanna, lasy deszczowe, tundra. Każda z tych stref jest szczegółowo opisana, a dodatkowo ujęte zostały korzyści z tego obszaru oraz czynniki, które im zagrażają.
Autor zwraca uwagę także na zmiany klimatyczne. Na specjalnej grafice tłumaczy za pomocą schematu efekt cieplarniany.

Jest to książka zawierająca ogrom wiedzy, którą z pomocą grafik może posiąść wasze dziecko. Ja również dzięki tej pozycji poznaję i przypominam sobie wiele rzeczy na temat przyrody naszej planety.

Jak podoba się Wam ta książka? My jesteśmy zachwycone.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuję za komentarz. Komentarze reklamujące będą usuwane, jak i zawierające wulgaryzmy, czy obrażające.