wtorek, 5 listopada 2019

"Opowieści z Doliny Muminków" na postawie opowiadań Tove Jansson

Któż z nas nie zna krainy Muminków? Myślę, że warto do nich powracać ze względu na ich wyjątkowość i na magiczny klimat, który czuć w całej Dolinie Muminków.Tytuł: Opowieści z Doliny Muminków
na postawie opowiadań Tove Jansson
Autor: Alex Haridi, Cecilia Davidson, Filippa Widlund
Data premiery: 16.10.2019
Stron: 176
Wydawnictwo Egmont
Moja recenzja:

Jakiś czas temu córka przyniosła ze szkolnej biblioteki jeden z grubych tomów Doliny Muminków napisany przez Tove Jansson. Niestety nie udało jej się zbyt wiele przeczytać. Grubość dzieła ją pokonała. Wcześniej czytała krótką bajeczkę Muminek i urodzinowy guzik, gdzie miała chęć na więcej. Myślę, że ta pozycja świetnie się tu odnajduje. Autorka sagi o Muminkach zmarła w 2001 roku, ale spadkobiercy jej dorobku, m.in. jej bratanica Sophia Jansson tworzą nadal, aby zapewnić jej twórczości nieśmiertelność.

Dla tych, którzy jeszcze słabo znają te sympatyczne trolle, jakimi są Muminki, autorzy stworzyli krótką ich charakterystykę. Znajdziemy tam także opisy pozostałych bohaterów, którzy pokażą się w wybranych rozdziałach: Mała Mi, Włóczykij, Ryjek, Too-tiki.

Co jeszcze interesującego znajdziemy na kartach tej książki? Oczywiście mapę Doliny Muminków. Spotkamy ich tu zarówno latem, jak i zimą.

Całość podzielona jest na pięć wspaniałych rozdziałów.

Druk tekstu jest odpowiedni dla mojej 9-latki. Poza tym całość uzupełniają piękne ilustracje. Każda z postaci charakteryzuje się szczególnym wyglądem i to właśnie możemy zobaczyć na kartach książki.

Wszystkie historie są pełne różnych emocji. To nie tylko ciekawa przygoda, ale także wiele pięknych przemyśleń tych uroczych bohaterów.

Sama zakochałam się w Muminkach bardzo późno, bo dopiero w dorosłym życiu. Myślę jednak, że pozycje takie jak te pozwolą już młodszemu czytelnikowi zaprzyjaźnić się z nimi. To naprawdę piękna książka wydana w twardej oprawie, która ucieszy prawie każdego.

2 komentarze:

Dziękuję za komentarz. Komentarze reklamujące będą usuwane, jak i zawierające wulgaryzmy, czy obrażające.