środa, 23 października 2019

Książki o Spirit Riding Free

Nowe książki Wydawnictwa Egmont dedykowane dzieciom zainspirowane są serialem Netflix "Spirit Riding Free". To przygody Lucky Prescott, jej przyjaciół oraz ich wspaniałych koni. Dla mojej córki brzmi to bardzo interesująco. Zobaczcie sami, jak wyglądają te właśnie książki.


Tytuł: Pamiętnik Lucky. Spirit Riding Free
Autor: Stacia Deutsch
Data premiery: 18.09.2019
Stron: 158Tytuł: Przyjaźń, przygoda, konie. Przewodnik. Spirit Riding Free
Autor: Stacia Deutsch 
Data premiery: 18.09.2019 
Stron: 96
Tytuł: Księga zadań. Spirit Riding Free

Autor: zbiorowe opracowanieData premiery: 18.09.2019 
Stron: 48Moja recenzja:

"Pamiętnik Lucky. Spirit Riding Free" rozpoczyna się właśnie od pamiętnika dziewczynki. Opisuje ona na pierwszych stronach, dlaczego wakacje zamiast na zabawie musi spędzić na pracy.

Kolejne strony to już realizacja jej wakacyjnego planu. Aby zdobyć pieniądze, organizuje z przyjaciółkami Pru i Abigail półkolonie dla dzieci z Miradero. Jednym z nich jest Oliver, młodszy brat Juliana - nielubianego kuzyna Lucky. Czy wszystko pójdzie gładko? Czy wspólne spędzanie czasu dzieci z końmi sprawi, że wakacje będą udane? Szykujcie się na zaskakującą przygodę.

To powieść szczególnie dla dziewczyn i dziewczynek lubiących zwierzęta. Jeśli marzy Wam się posiadanie własnego wierzchowca, to na pewno chętnie przeczytacie o przygodach Lucky i jej przyjaciółek. Ostrzegam tylko, że od razu zamarzą się Wam takie przygodowe wakacje.

To książka nie tylko dla fanów serialu. Nawet jeśli do tej pory dziecko nie znało tego filmu i tych postaci, to i tak powieść powinna je zainteresować.

Poza tym ciekawym uzupełnieniem tej pozycji jest "Przyjaźń, przygoda, konie. Przewodnik. Spirit Riding Free". 

To szczególnie zaciekawi każdego fana serialu Spirit Riding Free. Przewodnik przybliża każdą z osób mieszkającą w Miradero. Dowiemy się stamtąd nie tylko, co lubi Lucky, ale także wielu ciekawostek o jej przyjaciółkach. Znajdziemy tam także opisy wspaniałych koni. To też opis miasteczka, domów oraz ich innych mieszkańców.  


Żeby nie było nudy, to książka zachęci dzieci także do kreatywności. Mogą skorzystać z przepisu na zrobienie ptasiego karmnika z masła orzechowego czy też na jadalny ogień. Na końcu mamy duży i wspaniały plakat.Uzupełnieniem tych dwóch książeczek jest "Księga zadań. Spirit Riding Free". To różnej trudności łamigłówki, które zapełnią dzieciom pożytecznie czas.Są to wykreślanki, sudoku, labirynty, połącz kropki, odwzorowania oraz inne zadania, które wciąż nawiązują do tematu koni i przygód Lucky. W środku znajdziemy też kolorowe naklejki. To książeczka, którą można zabrać w dłuższą podróż samochodem.

Jeśli jeszcze wasze dzieci nie poznały Lucky, jej przyjaciółek i fantastycznych rumaków, to nie traćcie czasu.

5 komentarzy:

Dziękuję za komentarz. Komentarze reklamujące będą usuwane, jak i zawierające wulgaryzmy, czy obrażające.