czwartek, 2 maja 2019

"Supercepcja. Początek" Katarzyna Gacek

Tym razem pokażę Wam książkę dla młodzieży, zwłaszcza dla tej młodszej. To przygodówka, od której trudno będzie się oderwać.

"Julka, Klara i Tymon poznają się przez przypadek, jednak jest coś, co ich łączy: wszyscy mają pewien tajemniczy dar. Sprawia on, że mogą dokonywać niemożliwego, ale i sprowadza na nich mnóstwo kłopotów. Być zwyczajnym nastolatkiem z niezwykłymi zdolnościami – to nie takie proste, jak się wydaje! Na dodatek, kiedy wychodzi na jaw, że oszuści planują zagarnąć dom Julki, cała trójka musi wykorzystać swoje moce, by uratować rodzinę dziewczynki przed bankructwem. I przy okazji – nie dać się zdemaskować!Tytuł: Supercepcja. Początek
Autor: Katarzyna Gacek
Premiera: 22.04.2019
Stron: 288
Wydawnictwo Znak emotikon
Moja recenzja:

Powieść rozpoczyna się w szkole podczas lekcji, na której niespodziewanie pojawia się wąż. Okazuje się, że jego właścicielem jest Julka. To dziewczynka, która nawet latem nosi rękawiczki i jest uważana przez uczniów za trochę dziwną. W kolejnych rozdziałach poznajemy także Klarę oraz Tymona, którzy także skrywają pewne sekrety.

To wszystko dzieje się w Warszawie i bliskich okolicach. Polskie realia na pewno będzie łatwiej przyswoić młodemu czytelnikowi. Główni bohaterzy to dzieci chodzące do V klasy szkoły podstawowej. Każdy z bohaterów ma specyficzne zdolności. Ze względu na swoją inność na co dzień nie czują się komfortowo wśród rówieśników. Natomiast ich wspólne spotkanie zaowocuje szybko rodzącym się między nimi zrozumieniem oraz wzajemną sympatią.

Akcja z każdym rozdziałem nabiera tempa. Nie ma tu czasu na nudę. To nie tylko przygodówka, ale także kryminał. Pojawiają się oszuści, bandziory. Nie zabraknie niebezpiecznych chwil.

Myślę, że w dobie Avengers'ów tego typu bohaterowie mogą spodobać się dzieciom. Bycie superbohaterem na pewno jest marzeniem nie jednego z nich. Dzieci z Supercepcji posiadają wyjątkowe zdolności związane z wyostrzoną wrażliwością poszczególnych zmysłów. Dzięki temu mogą poradzić sobie w wielu krytycznych sytuacjach. Takie cechy na pewno wpłyną na pozytywny odbiór tej lektury.

Jest to pierwsza część przygód Julki, Klary i Tymona. Dla tych, którzy nie mogą doczekać się kolejnych przygód trójki bohaterów, już teraz mogę powiedzieć, że pojawi się druga część tej książki. Będzie to "Supercepcja. Podwójny spisek".

Kto ma dzieci chętne na taką lekturę?

3 komentarze:

Dziękuję za komentarz. Komentarze reklamujące będą usuwane, jak i zawierające wulgaryzmy, czy obrażające.